با فراهم شدن امکان واریز در اتریوم 2 بیش از 5 میلیون دلار اتر سهام‌گذاری شد


با فراهم شدن امکان واریز در اتریوم 2 بیش از 5 میلیون دلار اتر سهام‌گذاری شد


اکنون امکان سهام گذاری برای اتریوم 2 در دسترس کاربران قرار گرفت. طبق گفته ناظرانی مانند Crypto Cactus ، در طی نیم ساعت آغازین راه اندازی قرارداد سپرده گذاری بیش از 1 میلیون دلار اتر واریز شد.

کریپتو کاکتوس در این باره طی توییتی نوشته است:

در عرض 30 دقیقه، یک میلیون اتر در اتریوم 2 قفل شد. به تمام کسانی که اکنون در سهام‌گذاری مشارکت می‌کنند، یادآور می‌شویم که این یک پل یک‌سویه است. من هم 32 اتر را در قرارداد سپرده، سهام‌گذاری کردم.

حدود هشت ساعت پس از اعلامیه رسمی راه اندازی اتریم 2 بیش از 14000 اتر در اتریوم 2 سهام گذاری شد. با قیمت های امروز، تقریباً برابر با 5.5 میلیون دلار است. برای برگزاری اولیه رویداد جنسیس شبکه اصلی Beacon Chain  باید 524288 اتر از 16384 اعتبار سنج سهام گذاری شود.

 تیم اتریوم و چندین عضو انجمن این بلاک چین اول دسامبر را به عنوان تاریخ هدف برای سهام‌گذاری این میزان اتر یاد کرده‌اند. مبلغ مورد نظر باید هفت روز قبل از راه اندازی مرحله 0 در قراردادها سهام گذاری شوند، در غیر این صورت تا یک هفته به تأخیر می افتد تا آستانه برآورده شود.

 شروع قرارداد سپرده‌گذاری موجی از بحث را در میان انجمن رمزنگاری برانگیخته است و به نظر می رسد بعضی از سرمایه گذاران در این رابطه تردید دارند. در گزارش سه ماهه سوم دیفای خود بیان کرده بود که فرصت های بیشتر با بازده بهتر در دیفای می تواند مانع مشارکت در اتریوم 2 شود.

 برای مقایسه، مبلغ 5 میلیون دلار واریز شده در اتریوم 2 تنها یک سوم مبلغی است که دیفای در قرار دادهای منتشر نشده، فاقد حسابرسی و حتی هک شده امیننس (Eminence) سپرده‌گذاری کردند. این در حالی است که حتی آندره کرونجی (Andre Cronje)، توسعه‌دهنده این قرارداد، طی مدت‌زمان هجوم فارمرها به امیننس در خواب به سر می‌برد.

بخشی از دلیل این تردید می تواند این باشد که اتریوم بر روی Beacon Chain برای مدت طولانی قفل شده است و باعث می شود برخی سوال کنند که آیا این سرمایه گذاری به دردسرش می ارزد یا خیر.

در صفحه ETH 2 Launchpad آمده است:

"انتقال اتر بین اعتبارسنج ها حداقل تا فاز 1 غیرفعال است. اعتبارسنج ها باید تا فاز 2 صبر کنند (حدود دو سال) برای برداشت اترهای خود باید صبر کنند".

با این حال، شماری از فعالان سرشناس جامعه کاربری اتریوم از جمله آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، بنیان‌گذار ات‌هاب (Ethhub) و نویسنده دیلی جی‌وی (Daily Gwei) در مورد سرمایه‌گذاری در قرارداد سپرده بسیار مصمم هستند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال Bitex24 مراجعه کنید.