اگر گاوها از سطح 12000دلار پشتیبانی نکنند، این ضرر می‌تواند بیش از سود باشد


اگر گاوها از سطح 12000دلار پشتیبانی نکنند، این ضرر می‌تواند بیش از سود باشد


روز گذشته گاوها بیت کوین قدرت کافی به دست آوردند تا قیمت بیت کوین را بالا ببرند و به سطح 12000 دلار برسانند سطحی که از 1 سپتامبر دیده نشده است. این حرکت پس از افزایش قیمت روز دوشنبه (19 اکتبر) به 11822 دلار و ادامه خرید تا روز سه شنبه اتفاق افتاد و قدرت کافی برای گاوها برای افزایش قیمت به بالای کانال صعودی تا 12038 دلار فراهم شد.

صعود قیمت بیت کوین به 12000 دلار نیز با افزایش چشمگیر معاملات در صرافی ها از دوشنبه تا سه شنبه همراه بود و در اوایل این هفته Cointelegraph گزارش داد که جدیدترین تعهد CME معامله گران نشان می‌دهد که معاملات به یک رکورد جدید دست یافته است.

 در ابتدای هفته بازارهای سنتی ضربه بزرگی را به خود دیدند زیرا سرمایه گذاران نگران وضعیت بن بست بین دموکرات‌ها و قانون گذاران جمهوری خواه در کنگره بودند که مانع تصویب دور دوم محرک های اقتصادی با هدف کاهش فشار مالی وارد شده بر مشاغل کوچک و آمریکایی های نیازمند شود.

اقدام اخیر قیمت بیت کوین تا حدودی سبب شده تا از بازارهای سهام جدا شود و باعث می شود برخی از تحلیلگران رمزنگاری توییتر دوباره خواستار "جداسازی" شوند اما هنوز کمی زود به نظر می رسد.

بیت کوین و سهام S&P 500

بیت کوین و سهام S&P 500(3 ماهه)

صرف نظر از مکانی که در مورد جداسازی قیمت بیت کوین از بازارهای سنتی وجود دارد، دارایی دیجیتال همچنان یکی از بهترین عملکردها را در سال 2020 داشته است که در حال حاضر 65/4  درصد از سال گذشته رشد کرده است.

دارایی های کلان سال 2020

دارایی های کلان سال 2020

بیت کوین برای ادامه ی روند صعودی باید از سطح 12000 دلار حمایت کند

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

بالاترین قیمت روزانه بیت کوین با 12038 دلار که 10 دلار از بالاترین قیمت در 1 سپتامبر  فاصله دارد. معامله گران احساسات متفاوتی را در مورد قیمت 12000 دلاری بیت کوین ابراز کرده اند، با توجه به اینکه 5 مرتبه اخیر که قیمت به این سطح مقاومت رسید، با فروش شدید همراه بود. وقتی قیمت کانال صعودی را به سمت بالا می‌شکند انجام برخی از رزروهای سودآور طبیعی است و این معمولاً منجر به افت قیمت می‌شود تا دوباره این روند صعودی، کانال صعودی را آزمایش کند. باید دید که آیا خریداران به اندازه کافی می توانند این در این سطح صعودی باقی بمانند تا سطح را به عنوان یک سطح حمایت تایید کنند. در صورتی که خرس ها کنترل بازار را به دست بگیرند، بیت کوین به دنبال حمایت در 11800 دلار، 11500 دلار و 11200 دلار خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.