اکنون ارزش بازار بیت کوین بیشتر از دیزنی ، نتفلیکس، کوکاکولا و پی پال است


اکنون ارزش بازار بیت کوین بیشتر از دیزنی ، نتفلیکس، کوکاکولا و پی پال است


بیت کوین در ماه های اخیر از 190 میلیارد دلار به حدود 280 میلیارد دلار رسیده است و از برخی شرکت های معروف، از جمله بانک ها پیشی گرفته است. در اوایل سپتامبر سال جاری، زمانی که ارزش بازار بیت کوین در حدود 190 میلیارد دلار بود، قیمت بیت کوین در حدود 10000 دلار معلق بود.

 در دو ماه گذشته، قیمت بیت کوین به بیش از 15000 دلار افزایش یافت که با این افزایش قیمت، ارزش بازار بیت کوین از 190 میلیارد دلار به حدود 280 میلیارد دلار رسید که باعث شد ارزش بیت کوین از بیشتر شرکت های بزرگ ایالات متحده بیشتر شود. در حال حاضر ارزش بیت کوین معادل هجدهمین شرکت بزرگ تجاری در ایالات متحده است.

 در واقع اگر ارزش بیت کوین با شرکت های دارای لیست عمومی در ایالات متحده مقایسه شود، با هجدهمین شرکت بزرگ مطابقت دارد. هفدهمین شرکت بزرگ در ایالات متحده Home Depot است که دارای سقف بازار 306 میلیارد دلار است. Verizonبا ارزش 242 میلیارد دلار با فاصله زیادی در رتبه 17 قرار گرفته است.

 از آنجا که ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر حدود 280 میلیارد دلار است، بزرگتر از 17 شرکت برتر ایالات متحده است. شرکت هایی که بیت کوین در ماه های گذشته از آن پیشی گرفته است، شامل برخی از نام های بزرگ مانند Netflix ، PayPal ، BofA ، Coca-Cola ،  Salesforce و Disney است.

 بیت کوین  هنوز در پشت سه موسسه مالی بزرگ ایالات متحده یعنی Visa ، Mastercard و JPMorgan قرار دارد.برای پیشی گرفتن از هر سه ، باید به 23000 دلار برسد ،یا ارزش بازار 426 میلیارد دلار را بدست آورد. با این حال ، قیمت بیت کوین باید به حدود 120 هزار دلار برسد تا بتواند به اپل ، با ارزش ترین شرکت در جهان با سقف بازار 2 تریلیون دلار برسد .

در همین حال ، تحلیلگران پیش بینی می کنند بیت کوین در سال 2020 و اوایل سال 2021 افزایش یابد، انتظار می رود بیت کوین وارد قیمت شود و به بالاترین رکوردهای تاریخی برسد.

 در سال 2017 ، بیت کوین 15 ماه پس از هاوینگ 2016 به یک رکورد جدید رسید. بیت کوین آخرین نصف شدن پاداش استخراج خود(هاوینگ) را در ماه مه سال 2020 مشاهده کرد، بنابراین بر اساس چرخه های تاریخی احتمال اوج جدید در اواسط سال 2021 همچنان بالا است. جمله ی معروفی در این بازارها وجود دارد که تاریخ خودش را تکرار می کند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال Bitex24 مراجعه کنید.