انتخابات آمریکا چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟


انتخابات آمریکا چه تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت؟


انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند تاثیرات بسزایی در روند بازار داشته باشد. با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده آمریکا، دو معامله‌گر ارز دیجیتال در توییتر پیش بینی‌های خود را در مورد چگونگی واکنش قیمت بیت کوین به این رویداد به اشتراک گذاشتند.

 معامله‌گر BigCheds به Cointelegraph گفت: "اگر ما یک برنده واضح و انتقال قدرت آسان داشته باشیم، من تأثیر زیادی بر قیمت کوین‌ها نمی بینم. از طرف دیگر، اگر ما یک انتخابات نزدیک و یا رقابت‌پذیر داشته باشیم، باید شاهد جهش در دارایی‌های کم ریسک مانند طلا و بیت کوین باشیم."

 این انتخابات جمع بندی سال طوفانی 2020 است. معامله‌گر ارزهای دیجیتال با نام توییتری CryptoWendyO به Cointelegraph گفت: "امسال انتخابات قطعاً با توجه به آنچه در گذشته شاهد بودیم به دلیل بیماری ویروس همه‌گیر کرونا و راکد شدن اقتصاد جهانی، متفاوت است. وی گفت: "با رویدادی مانند کووید-19، تصور می شود كه بیت کوین به دلیل عدم اطمینان بازار مالی پامپ شود، اما تاکنون شاهد چنین روندی نبوده‌ و نیستیم."

 طی چند هفته‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر، رمزنگاری توییتر از بحث‌های سیاسی پر شده است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در اواخر سال برگزار می‌شود که همراه با ترس‌های ناشی از بیماری همه‌گیر، تعطیل شدن مشاغل و مشکلات اقتصادی است.

 WendyO گفت: تنش‌ها به خصوص با انتخابات زیاد است. وی افزود: بازارها برای شکوفایی به پول احتیاج دارند و من مطمئن نیستم که این اتفاق بیافتد در حال حاضر طبقه متوسط ​​سرمایه خود را حفظ می‌ کنند.

 بسته حمایتی دولت نیز به علت ناتوانی دولت فعلی در تصمیم‌گیری برای حمایت بیشتر از نظر اقتصادی در این معامله وارد می‌ شود. بازارهای غالب و بازار رمزنگاری هر دو به اخباری مبنی بر تصمیم گیری رئیس جمهور برای به تأخیر انداختن گفتگوهای در مورد بسته حمایتی تا زمان پایان انتخابات واکنش نشان دادند. دونالد ترامپ لایحه محرک‌های اقتصادی را به بعد انتخابات به تعویق انداخت.

WendyO توضیح داد: "پس از انتخابات، هنگامی که اقتصاد شکوفا شود، تغییر قیمت بیت کوین را مشاهده خواهیم کرد و امیدوارم که این قیمت روند صعودی داشته باشد اما باید به حرکات فعلی قیمت نیز توجه کنیم.

وی متعاقباً به تلاش بیت کوین برای شکستن و بالا نگه داشتن سطح مقاومت نمودار هفتگی اشاره کرد. در کوتاه مدت، قیمت بیت کوین اخیراً سطح 11000 دلار را شکست و پرتوی از خوش بینی را روی بازار تاباند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.