الگوی ادامه دار صعودی قیمت بیش از 1500 دلار را برای اتریوم پیش بینی می کند


الگوی ادامه دار صعودی قیمت بیش از 1500 دلار را برای اتریوم پیش بینی می کند


اتریوم توانایی افزایش حرکت صعودی مداوم را به سمت یا بالای 1500 دلار دارد. دومین ارز بزرگ رمزنگاری شده روز چهارشنبه (6 ژانویه) بالاتر از یک کانال قیمت تثبیت شد. به نظر می رسد، این کانال یک مثلث صعودی است که معامله گران آن را به عنوان یک شاخص ادامه دهنده صعودی در نظر می گیرند.

یک الگوی مثلث صعودی هنگامی ایجاد می شود که یک دارایی بین یک خط مقاومت افقی در نوسان باشد و یک خط روند صعودی ایجاد کند و کمترین سطح نوسان را تشکیل دهد. بنابراین اگر دارایی قبل از تشکیل الگو معاملات صعودی داشته باشد، پس از شکست خط افقی یا به اصطلاح  خط مقاومت الگوی مثلث صعودی، پتانسیل لازم برای ادامه روند صعودی و افزایش قیمت را دارد. قیمت بعد از شکست به اندازه طول حرکت صعودی قبلی افزایش می یابد که به عنوان "میله پرچم" شناخته می شود.

نمودار اتریوم

نمودار اتریوم، منبع: TradingView.com

اتریوم در پی حرکت انفجاری خود از 757 دلار به 1169 دلار، ساختاری مشابه ایجاد کرد. الگوی مثلث یک خط مقاومت افقی نزدیک به 1127 دلار ایجاد کرد. قیمت اتریوم روز چهارشنبه روند صعودی را آغاز کرد و به بالاترین قیمت روزانه  1170 دلار رسید.

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، قیمت به دلیل افزایش فشار فروش وارد منطقه رنگی شده است. بنابراین به نظر می رسد، معامله گران کوتاه مدت نیز در روز چهارشنبه از قیمت بالای روزانه این ارز سود بردند. با این وجود، قیمت بالای خط افقی باقی مانده و نشان دهنده پتانسیل آن برای افزایش حرکت صعودی است.

شکست بیشتر قیمت به  1168 دلار در اتریوم می تواند معامله گران را وادار کند تا هدف شکست الگوی مثلث صعودی را دنبال کنند. ارتفاع میله پرچم قبل از شکل گیری الگو حدود 395 دلار است. بنابراین  اتریوم در مسیر قیمتی بیش از 1500 دلار قرار می گیرد. قیمت اتریوم در حال حاضر در زمان نگارش این مقاله 1314 دلار است و اتریوم همچنان هفته خوبی را سپری می کند. قیمت این ارز امروز 10 درصد دیگر افزایش یافته و به این ترتیب رشد آن طی هفت روز گذشته به 66 درصد رسید.

عملکرد بقیه بازار نیز امروز خوب بوده است. اوایل هفته جاری به لطف موفقیت های پی در پی بیت کوین، برای اولین بار ارزش کل بازار رمزنگاری از مرز 1 تریلیون دلار عبور کرد. قیمت بیت کوین در این هفته تقریبا 25 درصد افزایش یافته است.

منبع: newsbtc

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش اتریوم به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.