افزایش قیمت بیت کوین پس از تغییر در بیوگرافی توییتر ایلان ماسک به Bitcoin


افزایش قیمت بیت کوین پس از تغییر در بیوگرافی توییتر ایلان ماسک به Bitcoin


بازار رمزارزها هفته را با معاملات بیت کوین در محدوده کمتر از 35000 دلار آغاز کرد. اما رشد دو رقمی بیت کوین، وضعیت را یک شبه تغییر داد. دقیقاً مشخص نیست که چه چیزی باعث این افزایش قیمت شد اما معامله گران به دو کاتالیزور بالقوه اشاره کرده اند: بزرگترین انقضا بازار آپشن های بیت کوین به ارزش حدود 3.2 میلیارد دلار و ایلان ماسک.

 Luuk Strijers مدیرعامل Deribit گفت: "بنابراین درست پس از انقضا معاملات آپشن، پامپ 5 هزار دلاری شروع به کار کرد که یا ناشی از انقضا قراردادهای ما بود یا توئیت ایلان ماسک."

این شرکت انقضا در ساعات اولیه جمعه انقضای 103000  قرارداد بیت کوین را تسهیل کرد که یک رکورد بود.

اما بیشتر شرکت های تجاری می گویند که پامپ قیمت بیت کوین به ایلان ماسک گره خورده است هنگامی که او توییتر خود را به روز کرد تا #bitcoin را در بیوگرافی خود وارد کند و بعد از آن نیز در توئیترش نوشت:  با نگاهی به گذشته، این امراجتناب ناپذیر بود.

 ریچارد روزنبلوم، یکی از بنیانگذاران فروشگاه تجارت رمزنگاری GSR ، گفت: "پایان ناپایدارترین انقضا قراردادهای بیت کوین تا به امروز ، همه به لطف بمب ایلان."

 وضعیت فعلی بازارها دوگانگی را منعکس می کند: فعالیت های رسانه های اجتماعی می توانند برای رشد بازارها بر اساس چند اصل فاندامنتال کافی باشند. در واقع ، داده های شرکت کارگزاری رمزنگاری FalconX نشان می دهد که افزایش قیمت یک شبه به دلیل حجم معاملات خرده فروشی و نه حجم صندوق های سرمایه گذاری انجام شده است.

 داده های شرکت The Block نشان می دهد که حجم صندوق های سرمایه گذاری 45 درصد از 3 صبح تا 10 صبح به ساعت شرق آمریکا کاهش یافته در حالی در حالی که جریان نقدینگی از سوی تجمع کنندگان خرد در بازه زمانی مشابه، 1100 درصد افزایش یافته است.

آیا کانتوروویچ، رئیس پوشش نهادی در FalconX ، گفت: "من فکر می کنم قطعاً ارتباطی با اخبار وال استریت (WallStreetBets) وجود دارد." "اکثر این تجمع کنندگان خرده فروشی نیز مستقر در ایالات متحده هستند و از نظر منطقه زمانی نیز فکر می کنم نکته جالب این است که بیشتر توسط ایالات متحده هدایت می شود."

در هفته گذشته بازارها تحت کنترل بوده اند زیرا گروه های معامله گر خرده فروشی در مجامع اجتماعی مانند Reddit قیمت سهام شرکتهایی را افزایش داده اند که تارگت های short صندوق های سرمایه گذاری تامینی هستند.

سهام شرکت هایی مانند GameStop و AMC بیش از 500 درصد افزایش یافته است و وال استریت و ناظران را تحت مراقبت قرار می دهد.

تحلیلگران دویچه بانک گفتند: "هر صندوق تامینی با دقت تمام پوزیشن های Short خود را بعد از این هفته بررسی می کنند و نهادهای نظارتی نیز با دقت زیاد به معاملات خرد جمعی می پردازند."

منبع: theblockcrypto.com

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.