افزایش قیمت بیت کوین بعد از اعلام خبر پشتیبانی PayPal از ارزهای دیجیتال


افزایش قیمت بیت کوین بعد از اعلام خبر پشتیبانی PayPal از ارزهای دیجیتال


اخبار مربوط به پشتیبانی پی پال از ارزهای دیجیتال موجب رونق این بازارها شده است، بیت کوین برای اولین بار از جولای بیش از 13000 دلار معامله می‌شود. پادشاه ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر روند صعودی را آغاز کرده است و توانسته است مقاومت های سرسخت در 12460 دلار را بشکند و با یک روند صعودی شدید به سطح 12800 دلار رسید. اگر گاوها موفق به حفظ این روند صعودی شوند قیمت بیت کوین به 13000 دلار خواهد رسید.

 بیت کوین برای اولین بار از ماه جولای به بیش از 13000 دلار صعود کرد و این تنها سومین بار از زمان آغاز بازار گاوی در اواخر سال 2017 است که بیت کوین به این قیمت رسیده است.

 این حرکت صعودی به دنبال یک دوره پایدار پنج رقمی قیمت انجام شد و بیت کوین تقریباً در کل 12 هفته گذشته خود را بالای 10 هزار دلار حفظ کرد.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین 

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

این خبر با اعلام اینکه غول پرداخت جهانی PayPal علاوه بر اتریوم، Litecoin (LTC) و Bitcoin Cash (BCH) پشتیبانی از بیت کوین را نیز آغاز کرده است، سبب رونق بازار این ارزهای دیجیتال شد. ماتی گرینسپن (Mati Greenspan)، تحلیل گر اقتصادی، گفت که این روند صعودی به طور کامل توسط پی پال انجام شده است. وی گفت: تردیدی در ذهن من وجود ندارد که این خبرها تقریباً تنها عامل روند صعودی بیت کوین هستند. بیت کوین در 24 ساعت گذشته 10 درصد افزایش قیمت داشته است و در حال حاضر 12700 دلار است. در حالی که اتریوم 8 درصد، بیت کوین کش 9 درصد و LTC امروز بیش از 15 درصد افزایش یافته است. اتریوم در کنار بیت کوین متحد شده است، اتریوم  تا کنون نتوانسته بود قدرت خود را نسبت به بیت کوین حفظ کند. اتریوم در حال حاضر مقاومت 400 دلار را تست می کند و سعی بر شکستن این مقاومت دارد.  در پاسخ به اخبار PayPal ، الكس مشینسكی (Alex Mashinsky)، مدیر عامل پلتفرم وام دهی رمزنگاری سلسیوس، گفت :  "این قطعاً یک نشانه صعودی برای بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه است. رمزنگاری همه چیز درباره اعتماد است و PayPal اعتماد بسیار بالایی به کاربران خود دارد [...] اگر UI / UX سرویس به درستی انجام شود، ماهانه شاهد پیوستن میلیون ها کاربر جدید خواهیم بود".

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.