افزایش قیمت بیت کوین با انتشار خبرهای واکسن کووید 19


افزایش قیمت بیت کوین با انتشار خبرهای واکسن کووید 19


بیت کوین با افزایش قیمت نسبت به خبر واکسن کووید 19 واکنش نشان داد. دنبال انتشار اخباری مبنی بر اینکه واکسن ویروس کرونا (Moderna) اکنون بیش از 94 درصد در جلوگیری از ویروس کرونا موثر است، بیت کوین به بالاترین قیمت سالانه خود رسیده است.

روز گذشته، آزمایشگاه های مدرنا نتایج مثبتی را برای واکسن احتمالی ویروس کرونا اعلام کردند و واکسن 94.5 درصد موثر بود و از دو رقیب اصلی خود پیشی گرفت.  روزهای گذشته واکسن Pfizer  با 90 درصد اثربخشی و واکسن Sputnik V روسیه ، با 92 درصد اثربخشی گزارش شده بود.

بیت کوین و بازارهای سهام به دنبال انتشار این اخبار در حال صعود هستند. نزدک 65 واحد افزایش یافت و به 11،894.41 رسید که در کل روز 0.55 درصد افزایش داشت. داو جونز 382 واحد را ثبت کرد تا با خیال راحت به 29،862.10 واحد برسد که 1.3 رصد رشد داشت، در حالی که S&P 500 با رشد 0.83 درصدی به 3،614.74 واحد رسید.

 همانطور که انتظار داشتید، قیمت سهام Pfizer و Moderna نیز تحت تاثیر این اخبار قرار گرفت و سهام Pfizer در طی یک روز از 37.95 دلار به 36.85 دلار کاهش یافت و تمام سودهای خود را از دست داد. در همین حال ، Moderna  امروز قیمت بالایی از سهام 103.20 دلار را ثبت کرد.

بعد از شروع ویروس کرونا در جهان بازار های جهانی بسیار متلاطم بوده‌اند، عدم اطمینان پیرامون این همه گیری باعث فرار از پول نقد و تمایل به دارایی ها سخت مانند بیت کوین، ارزهای رمزنگاری شده و فلزات گرانبها بیشتر شده است.وقتی اقتصاد جهانی تحت تاثیر قرار میگیرد، سرمایه گذاران برای یافتن پناهگاهی امن به دنبال این ذخایر ارزشمند میگردند. و اکنون پس از سه سال، قیمت بیت کوین تنها چند هزار دلار تا لمس مجدد آخرین رکورد خود فاصله دارد.

بیت کوین روند صعودی خود را به سمت بالا ادامه می دهد. در حال حاضر بزرگترین ارز رمزنگاری شده با ارزش بازار تقریباً 17000 دلار برای هر کوین معامله می شود. در حال حاضر با قیمت بیت کوین 16،800 دلار است که تقریباً 6 درصد در روز افزایش دارد.

با توجه به اینکه درحال حاضر بیت کوین در پاسخ به عدم قطعیت و تضمینی در برابر اتفاقات پیش بینی نشده در سال 2020 مطرح می شود، آیا هنگامی که سرانجام همه گیری ویروس کرونا به پایان برسد، ارزش درک شده آن به طور ناگهانی در نظر سرمایه گذاران کاهش می یابد؟

این اتفاق بعید به نظر میرسد. ظاهراً روند گاوی بیت کوین، صرف نظر از آنچه در جریان ساخت واکسن اتفاق می افتد، بازگشته است و حتی اگر به دنبال تسکین وضعیت اقتصادی با اصلاح بزرگی مواجه شویم، خریداران قبلاً دست به کار شده اند و آماده و منتظر هستند در هر جا که این ارز دیجیتال ریزش کرد، از آن حمایت کنند.

منبع: decrypt

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.