افزایش قیمت بیت کوین با اعلام تمایل سرمایه گذاری مورگان استنلی در بیت کوین


افزایش قیمت بیت کوین با اعلام تمایل سرمایه گذاری مورگان استنلی در بیت کوین


مورگان استنلی شرکت خدمات مالی آمریکا در حال بررسی سرمایه گذاری در بیت کوین است.

قیمت بیت کوین پس از انتشار اخباری مبنی بر بررسی مورگان استنلی برای سرمایه گذاری در بیت کوین افرایش یافت. بر اساس گزارش ها، مورگان استنلی، یکی از بزرگترین بانک های سرمایه گذاری در ایالات متحده، در حال بررسی سرمایه گذاری در بیت کوین (BTC) است.

ساعاتی قبل از انتشار این خبر، قیمت بیت کوین با کاهش 4 درصدی از 48000 دلار به 46252 دلار در صرافی بایننس رسید. اما قیمت بیت کوین با انتشار این خبر شروع به بهبود کرد و از حدود 46300 دلار به بالاتر از 47300 دلار رسید و تقریبا 3 درصد افزایش قیمت داشت.

سرمایه گذاری مورگان استنلی در بیت کوین از دو جهت مهم است. اول اینکه مورگان استنلی یک موسسه برتر مالی در ایالات متحده است و نفوذ آن در بخش بانکی بسیار زیاد است. دوم، این امر پس از آن انجام می شود که بانک سهام خود را در ماکرواستراتژی که تا به امروز بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین جمع کرده است، افزایش داد.

در حال حاضر مورگان استنلی توسط افراد با اطلاع در این زمینه در حال بررسی است که آیا این ارز رمزنگاری شده گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است یا خیر. این شرکت هنوز نیاز به تأیید احزاب و نهادهای نظارتی مربوطه دارد. به همین ترتیب، حتی اگر بازوی سرمایه گذاری بانک تصمیم به سرمایه گذاری در بیت کوین بگیرد، ممکن است مدتی طول بکشد تا تحقق یابد.

این خبر فقط یک ماه پس از افزایش سهام مورگان استنلی در ماکرواستراتژی نزدیک به 650000 سهام، معادل بیش از 10 درصد از سهام شرکت اعلام شد.

ماکرواستراتژی، یک شرکت تجاری در ایالات متحده ، که پس از انباشت تهاجمی بیت کوین به عنوان دارایی خزانه داری خود ، بازار ارزهای رمزنگاری شده را جابجا کرده است. از اواخر سال 2020 ، ماکرواستراتژی ، به رهبری مدیر عامل آن مایکل سایلور، به طور مداوم در بیت کوین سرمایه گذاری می کند. قیمت سهام آن نیز طی چند ماه گذشته رشد چشمگیری داشته است که حتی از بیت کوین نیز بهتر عمل کرده است.

مجموعه ای از سرمایه گذاری های سازمان های نهادی که وارد بازار بیت کوین شدند و برروی این ارز سرمایه گذاری کردند که از زیرساخت های کلی بازار سود می برد، مانند نیروی محرکه ای برای بیت کوین عمل کردند و این پشتیبانی صریح آنها از ارزهای رمزنگاری شده توسط این موسسات مالی، درک عمومی از بیت کوین را بهبود بخشیده است و امروزه افراد بیشتری خواهان ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال