ارزش هر بیت کوین بیش از 20 اونس شمش طلا


ارزش هر بیت کوین بیش از 20 اونس شمش طلا


با بالاتر رفتن قیمت بیت کوین از 40000 دلار، ارزش آن از یک شمش طلا فراتر رفت. افزایش قیمت بیت کوین هیچ نشانه ای از ضعیف شدن نشان نمی دهد و دیروز قیمت این ارز دیجیتال از 20 اونس شمش طلا هم بالاتر رفت.

بر اساس معاملات Tradingview.com ، طی شش ساعت گذشته ، قیمت بیت کوین (BTC) از 40000 دلار فراتر رفت. این حرکت در 24 ساعت گذشته 5 درصد بیشتر شده است و هنوز هیچ نشانه ای از ضعف وجود ندارد.  گروهی از افراد غالباً بیت کوین را "طلای دیجیتال" می نامند، زیرا آن را به عنوان یک دارایی ارزشمند برای ذخیره ارزش به حساب می آورند. افزایش اخیر قیمت بیت کوین باعث شده ارزش آن از یک شمش طلای استاندارد ۲۰ اونسی بیشتر شود.

بر اساس GoldPrice.org ، در زمان نوشتن مقاله، قیمت طلا حدودا ۱۹۱۲ دلار به ازای هر اونس است. با این حساب قیمت هر شمش 20 اونسی طلا ۳۸۲۴۰ دلار می شود. قیمت بیت کوین هم اکنون در محدوده ۳۸۰۰۰ دلار قرار دارد.

از نظر عملکرد، بیت کوین طی 12 ماه گذشته 378 درصد رشد چشمگیر داشته است، در حالی که طلا در مدت مشابه تنها 21.6 درصد سود داشته است. علاوه بر این، بیت کوین همچنان در اوج های جدید خود قرار دارد اما قیمت طلا در 6 آگوست  2020 دچار اصلاح 7.6 درصدی شده است.

از زمان شیوع  ویروس همه گیر در جهان در سال 2020 ، دولت های سراسر جهان اقدامات مختلفی را برای مقابله با تأثیر اقتصادی آن انجام داده اند. به ویژه ایالات متحده مبالغ هنگفتی دلار چاپ و هزینه کرده است. اما بیت کوین بدون مرز است و توسط مردم اداره می شود، بیت کوین به دارندگان این امکان را می دهد که وجوه خود را کنترل کنند. هیچ مرجعی متمرکز مورد نیاز نیست. علاوه بر این ، در اکتبر 2020 ، Fidelity گزارشی منتشر کرد که نشان می دهد عدم ارتباط قیمت بیت کوین با سایر بازارها مانند طلا و سهام وجود دارد.

داده ها حاکی از آن است که افت قیمت بیت کوین در هر بالاترین سطح جدید نتیجه فروش نهنگ های عظیم بیت کوین است.

به گفته تحلیلگران Material Indicators ، یک شرکت تجزیه و تحلیل رمزنگاری، هنگامی که بیت کوین در 7 ژانویه به 40 هزار دلار رسید، نهنگ ها به شدت شروع به فروش کردند. این منجر به افت سریع 10 درصدی به 36000 دلار در چند ساعت آینده شد. این افت به سرعت خریداری شد و در نهایت در 12 ساعت آینده قیمت به بالای 41000 دلار رسید. با این حال ، بیت کوین  پس از ثبت بالاترین رقم خود در تاریخ 42،000 دلار ، افت بزرگ دیگری را تجربه کرد و در زمان نگارش این مقاله این دارایی دیجیتال با 40632 دلار معامله شد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.