آیا لایت کوین می تواند جایگاه چهارم ارزهای دیجیتال را به دست آورد؟


آیا لایت کوین می تواند جایگاه چهارم ارزهای دیجیتال را به دست آورد؟


سقوط ریپل باعث شد که این ارز دیجیتال برای مدت کوتاهی به رتبه پنجم برسد و سبب جا بجا شدن رتبه لایت کوین Litecoin (LTC) و  ریپل در رتبه بندی ارزش بازار ارزهای دیجیتال در روزهای پایانی آخر هفته شد که تحت تاثیر دادخواست اخیر علیه Ripple توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده بود.

به اصطلاح فلیپنینگ  "flippening" در اوایل روز یکشنبه اتفاق افتاد که در پی افزایش بیش از 12 درصدی قیمت لایت کوین و رسیدن ارزش بازار آن به 9.95 میلیارد دلار ایجاد شد. در همین حال، XRP با بیش از 25 درصدی کاهش در یک دوره معاملاتی 24 ساعته مواجه شد..

3 ژانویه 2021 در ریپل با سقف بازار 10.5 میلیارد دلار دوباره در جایگاه چهارم قرار گرفت. در همین حال ارزش Litecoin اندکی بیش از 9.9 میلیارد دلار است. در هفت روز گذشته ، قیمت Litecoin تقریبا 14 درصد افزایش یافته است در حالی که ریپل تقریبا 20 درصد سقوط کرده است. قیمت Litecoin از اواسط دسامبر بیش از دو برابر افزایش یافته است و این امر قدرت گرانش بیت کوین در بازار وسیع تر را برجسته می کند.

ریپل نیز قبل از اعلام شکایت SEC علیه Ripple به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار ، ریپل روند صعودی داشت.  طبق داده های CoinMarketCap ، قیمت ریپل اکنون بیش از 73 درصد سقوط کرد

اینطور که از شواهد بر می آید، XRP برای بازیابی سطوح قیمت قبلی خود راه پرپیچ و خمی را پیش رو خواهد داشت زیرا سرمایه گذاران در انتظار نتیجه دادرسی هستند . این روند ممکن است چندین سال طول بکشد. بدون توافق با SEC ، ریپل به  سختی می تواند حرکت صعودی خود را از سرگیرد

موج گسترده صرافی هایی که یکی پس از دیگری این ارز را از لیست ارزهای خود حذف می کنند، از پتانسیل بازیابی قیمت XRP کاسته است. در همین حال ، احتمالاً صعود Litecoin بیش از هر تغییری در اصول فاندامنتال پروژه با بیت کوین ارتباط دارد.

 افزایش آشکار حجم آلت کوین در ماه دسامبر را نشان داد به دلیل افزایش قیمت بیت کوین به بیش از 20،000 دلار ، سقف کل بازار همه ارزهای رمزپایه در آخر هفته به بالاترین حد خود رسید و به حدود 907 میلیارد دلار رسید.

در زمان نگارش این مقاله قیمت ریپل 0.24 دلار است.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم و تتر به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.