آیا ساتوشی ناکاماتو به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل خواهد شد؟


آیا ساتوشی ناکاماتو به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل خواهد شد؟


جف بیزوس Jeff Bezos در حال حاضر ثروتمندترین مرد جهان است. بیزوس مدیر عامل و موسس شرکت آمازون بزرگترین شرکت خرده فروشی آنلاین در جهان است. اما روزی اگر بیت کوین از یک محدوده خاص عبور کند ساتوشی ناکاموتو اگر زنده باشد ثروتمندترین فرد جهان خواهد بود. اکنون ساتوشی ناکاموتو 157مین فرد ثروتمند در سراسر جهان است و دارایی ارز دیجیتال وی باید از شش رقم عبور کند تا از ارزش خالص بنیانگذار آمازون بگذرد.

 در سال 2020 درآمد بنیان گذار آمازون از 175 میلیارد دلار عبور کرد و او در حال حاضر ثروتمندترین فرد روی زمین است. پس از آن Bernard Arnault  و خانواده اش 122 میلیارد دلار را در اختیار دارند.

پس از این دو میلیاردر برتر، Bill Gates (118 میلیارد دلار)، Mark Zuckerberg (98 میلیلرد دلار)، Elon Musk  (93 میلیارد دلار) و Mukesh Ambani  (83 میلیارد دلار) در رده های بعدی قرار دارند. در دو دهه ی گذشته، جایگاه این ثروتمندان دائماً در حال تغییر بوده است و خالق بیت کوین می تواند به جمع این نخبگان بزرگ بپیوندد.

 تخمین زده می شود که ساتوشی ناکاموتواز زمانی که شبکه را راه اندازی کرد، حدود 1.1 میلیون  بیت کوین (12.45 میلیارد دلار) توسط وی استخراج شده است. در حال حاضر، اگر این خالق هنوز زنده باشد، 157مین فرد ثروتمند جهان خواهد بود.

این بدان معناست که ساتوشی ناکاموتو با 12.4 میلیارد دلار ثروتمندتر از میلیاردر تجهیزات الکترونیک از چین  وانگ لایشنگ است. همچنین طبق آمار امروز ناکاموتو از Wang Laichun و Hui Wing Mau نیز ثروتمندتر است.

برای اینکه ساتوشی ناکاموتو از جف بیزوس پیشی بگیرد، دارایی رمزنگاری شده وی باید مطمئناً از شش رقم پیشی بگیرد. محاسبات نشان می دهد که بیت کوین باید بیش از 160،000 دلار برای هر کوین افزایش یابد تا ثروت ساتوشی بیش از مقدار فعلی بیزوس باشد.

با قیمت 160،000 دلار  به ازای هر بیت کوین، ثروت ساتوشی ناکاموتو به 176 میلیارد دلار  خواهد رسید. هرچند که این ثروت شامل دارایی های bitcoin cash   و bitcoinsv  او نمی شود.

اگرچه ساتوشی ناکاموتو حدود 156 نفر با جف بیزوس فاصله دارد ممکن است روزی برسد که ارزش خالص دارایی آنها بسیار نزدیک شده و با هم برابر شود. این البته تنها در صورتی اتفاق می افتد که بیت کوین از برخی اهداف پیش بینی شده پیروی کند.

نظر شما در مورد اینکه ساتوشی ناکاموتو روزی از جف بیزوس پیشی بگیرد چیست؟

منبع:News.bitcoin

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24  مراجعه کنید.