5 روند نشان دهنده‌ آغاز بازار گاوی بیت‌کوین


5 روند نشان دهنده‌ آغاز بازار گاوی بیت‌کوین


در 24 اوت، دن هلد (Dan Held) مدیر اجرایی بخش پیشرفت در صرافی کراکن (Kraken)، پنج دلیل روشن بیان کرد که چرا فکر می‌کند بیت‌کوین در حال حاضر در ابتدای بازار گاوی  است. این پنج دلیل به شرح زیر است:

1-  97 درصد از کل بیت‌کوین‌های در گردش در حال حاضر به سود رسیدند. اگر قیمت بیت‌کوین بعد از یک روند نزولی قادر به افزایش قیمت و حفظ آن باشد، مرحله‌ بعدی آغازگر یک روند صعودی است.

2- حدود 61 درصد از کل بیت‌کوین‌های در گردش در یک سال یا حتی بیشتر جابه‌جا نشده‌اند. این آمار نشان می‌دهد که افراد بیشتر نسبت به گذشته به دنبال نگه‌داری کوین‌های خود هستند و سوددهی کوین‌های خود را در بلند مدت می‌بینند.

3- بیت‌کوین در ماه می سال 2020 آخرین پاداش بلاک خود را به نصف کاهش داد که باعث کاهش پاداش ماینرها از 12/5 بیت‌کوین به 6/25 بیت‌کوین شد. این کاهش عرضه سبب افزایش ارزش بیت‌کوین می‌شود.

4- بانک‌های مرکزی بیش از گذشته پول چاپ می‌کنند و سبب شده که دلار ارزش خود را از دست بدهد و تحلیلگران در وال استریت و بازارهای ارزهای دیجیتال می‌گویند که این افزایش چاپ پول و از دست رفتن ارزش دلار سبب افزایش توجه سرمایه‌گذاران به سمت بیت‌کوین و طلا شده است.

5- بدهی جهانی به بالاترین میزان خود در طول تاریخ رسیده است (بجز زمان جنگ). اگرچه هنوز هیچ سقوط عمده‌ای رخ نداده است اما برخی از سرمایه گذاران می‌ترسند که بدهی بسیاری از کشورها، شرکت‌ها و افراد باعث سقوط سیستم‌های ارز فیات شود که این امر سبب روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال و آغازگر یک روند صعودی بلند مدت و طولانی برای بیت‌کوین خواهد بود.

منبع: bitcoinist.com

برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت‌کوین به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.