صرافی بیت کوین کش


صرافی بیت کوین کش


بیت کوین کش یک ارز رمزنگاری شده است که در آگوست 2017 و از فورک بیت کوین ایجاد شد. بیت کوین کش با افزایش اندازه بلاک ها، امکان پردازش معاملات بیشتر و بهبود مقیاس پذیری را فراهم می کند. ارز رمزنگاری شده در ماه نوامبر 2018 با فورک دیگری روبرو شد و به Bitcoin Cash  ABC و Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision) تقسیم شد. هر دو بیت کوین کش به عنوان بیت کوین کش شناخته می شود زیرا از مشتریان اصلی بیت کوین کش استفاده می کند.

از زمان ایجاد بیت کوین سوالاتی در مورد توانایی بیت کوین در مقیاس گذاری وجود داشت. در واقع معاملات مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین در یک دفتر دیجیتال معروف به بلاک چین، تأیید و ذخیره می شوند. بلاک چین یک فناوری انقلابی برای ثبت اطلاعات است. دستکاری این دفترها دشوار است زیرا واقعیت آنچه رخ داده با قاعده اکثریت تأیید می شود، نه توسط یک شخص منفرد. علاوه بر این، این شبکه غیرمتمرکز است و رایانه ها در سراسر جهان وجود دارند.

مشکل فناوری بلاک چین در شبکه بیت کوین کند بودن آن است به ویژه در مقایسه با بانک هایی که با معاملات کارت اعتباری سر و کار دارند. به عنوان مثال شرکت محبوب کارت اعتباریVisa ، نزدیک به 150 میلیون تراکنش در روز را انجام می دهد که تقریباً به طور متوسط ​​1700 تراکنش در ثانیه انجام می شود. اما تراکنش های بیت کوین ممکن است چند دقیقه یا بیشتر طول بکشد. با رشد شبکه کاربران بیت کوین، زمان انتظار طولانی تر شده است زیرا تراکنش های بیشتری برای پردازش بدون تغییر در فناوری اساسی که آنها را پردازش می کند وجود دارد.

برای حل این مشکل دو راه حل وجود دارد. مورد اول شامل کوچک کردن مقدار داده هایی است که باید در هر بلاک تأیید شود، بنابراین تراکنش هایی سریع تر و ارزان تر ایجاد می شود، در حالی که مورد دوم نیاز به بزرگتر کردن بلاک های داده دارد، تا اطلاعات بیشتری در یک زمان پردازش شوند. بیت کوین کش (Bitcoin Cash)، ارزی است که از این راه حل ساخته شده است.

بیت‌کوین کش نیز مانند بیت‌کوین یک ارز همتا به همتا است که وابسته به هیچ بانک یا شخص ثالثی نیست و کاملا غیر متمرکز است و مانند بیت‌ کوین دارای عرضه‌ی محدود  21 میلیون کوین می‌باشد اما بیت‌کوین کش مشکل کند شدن تراکنش‌های بیت کوین را با افزایش اندازه‌ی بلاک، ابتدا به 8 و سپس به 32 مگابایت حل کرد.

خرید بیت کوین کش

در حال حاضر خرید ارز دیجیتال از طریق صرافی های ارز دیجیتال آسان ترین و محبوب ترین روش خرید است. صرافی ارزهای دیجیتال به عنوان واسطه ای بین خریداران و فروشندگان عمل می کنند. در واقع صرافی ارزهای دیجیتال سفارشات خرید و فروش را به خریداران و فروشندگان می رسانند و از هر معامله انجام شده کارمزد دریافت می کنند. صرافی های ارز دیجیتال متعددی در سراسر دنیا فعالیت می کنند که به شما امکان خرید بیت کوین کش را با ارز فیات می دهند. در برخی از این صرافی ها می توانید بیت کوین کش را در ازای بیت کوین، اتر و یا تتر دریافت کنید.

اما از آنجایی که به دلیل تحریم های مالی اکثر این صرافی ها برای کاربران ایرانی فیلتر است بهترین راه خرید بیت کوین کش از طریق صرافی ارزهای دیجیتال فعال در ایران است که بیتکس 24 یکی از معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران است.

در واقع صرافی ها به عنوان یک واسطه بین خریداران و فروشندگان عمل می کند و معاملات در این صرافی ها به صورت Peer to Peer  یا همتا به همتا انجام می شود. بیتکس 24 یکی از صرافی هایی است که معاملات در آن به صورت  P2P انجام می شود و شما می توانید بدون واسطه و به صورت ریالی ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید.

صرافی بیتکس 24

شاید خرید ارز دیجیتال در نگاه اول به خصوص در مقایسه با سرمایه گذاری دارایی‌های فیزیکی مانند ارز فیات، پیچیده به نظر برسد اما با برخی از اولین مراحل ابتدایی هر کس می تواند ارز دیجیتال خرید و فروش کند. همه ی ارزهای دیجیتال در یک پلتفرم معامله نمی شوند و هیچ بازار مرکزی برای معاملات کل ارزهای دیجیتال تشکیل نشده است. در ایران صرافی‌های آنلاین زیادی هستند که می‌توانید از آنها ارزهای دیجیتال شناخته‌شده مانند بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، تتر، ریپل، بیت‌کوین‌کش و … را بخرید یا به آنها بفروشید که صرافی بیتکس 24 یک پلتفرم معاملاتی معتبر ارزهای دیجیتال است در این صرافی امکان خرید و فروش ارز دیجیتال به صورت ریالی برای کاربران مهیا است. سایت صرافی بیتکس 24 با طراحی آسان و امن به صورت 24 ساعته، آنلاین با فروش سریع و واریز آنی به کاربران خدمات ارائه می دهد. همچنین با ارائه خدمات کیف پول امکان نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف پول های شخصی را به کاربران ارائه می دهد.  همچنین خرید و فروش در بیتکس 24 به صورت  P2P انجام می شود یعنی کاربران به صورت مستقیم و بدون واسطه می توانند ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنند.

در اکثر صرافی های ارز دیجیتال در ابتدا باید احراز هویت انجام دهید. توجه کنید که احراز هویت به دلیل جلوگیری از جرایمی مانند پول شویی، کلاهبرداری و فرار مالیاتی انجام می شود. در بیتکس 24 نیز در ابتدا باید احراز هویت انجام دهید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ئبت نام و احراز هویت در بیتکس 24 مقاله " نحوه ثبت نام و احراز هویت در بیتکس 24" را مطالعه بفرمایید.

در مرحله بعد نیاز به ثبت شماره کارت و شماره شبا بانکی خود جهت واریز و برداشت های ریالی دارید و بعد از شارژ کیف پول خود در سایت می توانید وارد بازار حرفه ای بیتکس 24 شوید و ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید در این صرافی می توانید سفارش خرید و یا فروش (sell or buy order) ثبت کنید و یا از حد ضرر (stop loss) استفاده کنید.  برای اطلاعات بیشتر جهت نحوه شارژ کیف پول و نحوه خرید ارز دیجیتال در صرافی بیتکس 24 مقالات  نحوه واریز و برداشت ریالی را در بیتکس 24   و نحوه خرید ارز دیجیتال در بیتکس 24 را مطالعه بفرمایید.

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین کش به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه بفرمایید.