تحلیل تکنیکال بیت کوین کش، پنجشنبه 30 بهمن


تحلیل تکنیکال بیت کوین کش، پنجشنبه 30 بهمن


با عبور بیت کوین کش از ناحیه مقاومت 745 تا 733 دلار می تواند به 900 دلار برسد. بیت کوین کش در 15 فوریه (27 بهمن) الگوی شمعی دوجی پا بلند و در 16 فوریه (28 بهمن) الگوی شمعی inside day را شکل داد که هر دو نشان دهنده عدم قطعیت معامله گران در مورد حرکت جهت بعدی روند است. در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین کش 713 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین کش 30 بهمن

نمودار روزانه بیت کوین کش

بیت کوین کش در روزهای آینده

اگر این عدم قطعیت به سمت صعودی برطرف شود و گاوها قیمت را از ناحیه مقاومت 745 تا 773 دلار بالا ببرند، بیت کوین کش می تواند روند صعودی را از سر گرفته و به 900 دلار برسد. شیب میانگین های متحرک صعودی است و شاخص قدرت نسبی RSI در ناحیه بیشینه خرید قرار دارد که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا را دارد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 670 دلار برسد، توقف بعدی می تواند در سطح 631 دلار می باشد که اگر این سطح حمایت نیز شکسته شود، ممکن است افت قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه  در قیمت 563 دلار ادامه یابد.

الگوی شمعی دوجی پا بلند

در کندل دوجی نقاط باز شدن و بسته شدن قیمت تقریبا بر روی همدیگر منطبق است و فاقد بدنه و دارای شاخ و دم‌های بلند هستند. این کندل در بازارهای رنج زمانی که بازار بلاتکلیف است ظاهر می‌شود در این زمان خریداران و فروشندگان در مورد وضعیت بازار در شک و شبهه هستند. این کندل انواع مختلفی دارد: دوجی لنگ دراز، دوجی معمولی، دوجی سنگ قبر و دوجی سنجاقک.

 معروف ترین دوجی، دوجی پا بلند است. این دوجی از یک شاخ و دم بلند و کشیده و تقریبا هم اندازه تشکیل شده است. تمامی کندل‌های دوجی از هرنوعی که باشند، نشان دهنده وضعیت رنج و راکد بازار هستند. بعد از دیدن الگوی دوجی معمولا انتظار داریم قیمت حداقل برای چند کندل بعدی نیز به نوسان خود در همین محدوده ادامه بدهد.

الگوی شمعی inside day

الگوی شمعی inside day یک الگوی شمعی دو روزه قیمت است و زمانی اتفاق می افتد که محدوده قیمت روز دوم کاملا در محدوده روز اول قرار بگیرد. در واقع اوج روز دوم کمتر از روز اول است و کمترین قیمت روز دوم کمتر روز اول است. این الگو اغلب یک الگوی ادامه دهنده است، بدان معنا که جهت روند قبلی قیمت را قبل شکل گیری الگو را ادامه می دهد.

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین کش به سایت صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.