تحلیل تکنیکال بیت‌کوین کش، پنجشنبه 20 آذر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین کش، پنجشنبه 20 آذر


بعد از قرار گرفتن بالای سطح 280 دلار طی روزهای گذشته بیت کوین کش در 8 دسامبر به زیر این سطح و اندیکاتور میانگین متحرک ساده 50 روزه (271 دلار) سقوط کرد. در تحلیل تکنیکال بیت کوین کش، اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه (281 دلار) در حال کاهش است و  شاخص قدرت نسبی RSI به منطقه منفی فرو رفته است که نشان می دهد خرس ها برتری دارند. قیمت بیت کوین کش در زمان نگارش این مقاله 267 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین کش

نمودار روزانه بیت کوین کش

 بازگشت فعلی قیمت احتمالاً با مقاومت سختی در 280 دلار روبرو خواهد شد. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد، قیمت بیت کوین کش می تواند بین 231 تا 280 دلار برای چند روز وارد فاز تثبیت قیمت شود. برخلاف این فرض، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 280 دلار برسانند، تجمع در سطوح پایین تر را نشان می دهد و می تواند منجر به افزایش قیمت به 300 دلار شود. اگر گاوها موفق شوند قیمت را بالاتر از این سطح حفظ کنند، ممنتوم (شتاب) حرکت می تواند افزایش یابد.

قیمت بیت کوین کش در 29 نوامبر (9 آذر)  به بالاتر از 280 دلار صعود کرد اما گاوها موفق نشدند این سطح را حفظ کنند و اکنون قیمت بیت کوین کش 267 دلار است.

مومنتوم مفهومی است در علم فیزیک، که بیان می دارد یک جسم در حال حرکت گرایش دارد که همچنان در حرکت باقی بماند مگر اینکه نیرویی از خارج بر آن وارد شود . مصداق این قانون در بازار این است که یک روند حرکتی قیمت و سود تمایل دارد که باقی بماند تا زمانی که یک نیروی خارجی جلوی آن را بگیرد . این استراتژی شامل سرمایه گذاری در جهت بازار می باشد و ادعا می نماید که بازدهی مثبت یا منفی گذشته تا دوره مشخصی از آینده نیز تداوم خواهد داشت این استراتژی همیشه به عنوان تحلیل تکنیکال معروف بوده و امروزه در حال تأیید گرفتن از سرمایه گذاران بنیادگرا و حتی جامعه دانشگاهی است. بر اساس استراتژی سرمایه گذاری مومنتوم بر خالف فرضیه بازار کارا، بازده سهام عادی در بازه های زمانی مختلف دارای رفتار خاصی می باشد و می توان با بکارگیری راهبرد سرمایه گذاری متناسب با افق زمانی مورد نظر، بازده بیش از بازده بازار بدست آورد. این استراتژی فرصت معامله را از طریق ادغام تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال دنبال می کند.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.