تحلیل تکنیکال بیت کوین کش، شنبه 9 اسفند


تحلیل تکنیکال بیت کوین کش، شنبه 9 اسفند


در حال حاضر بیت کوین کش علائم نزولی را نشان می دهد. اصلاح صعودی در 24 و 25 فوریه (6 و 7 اسفند) حتی نتوانست به میانگین متحرک نمایی 20 روزه  در قیمت 578 دلار برسد که نشان دهنده عدم فوریت بین گاوها برای خرید در این سطح است. از این رو قیمت در تاریخ 25 فوریه (7 اسفند) کاهش یافت و به خط روند صعودی ریزش کرد. در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین کش 494 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین کش 9 اسفند

نمودار روزانه بیت کوین کش

 در تحلیل تکنیکال بیت کوین کش کاهش شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی RSI در ناحیه منفی نشان می دهد که خرس ها  بر بازار کنترل دارند. اگر فروشندگان قیمت را به زیر خط روند صعودی برسانند، بیت کوین کش می تواند اصلاح عمیق تری را به 370 دلار آغاز کند.

برعکس، اگر گاوها بتوانند در روند فعلی از خط روند صعودی رشد کنند. قیمت اتریوم ممکن است تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت 578 دلار افزایش یابد و شکست این سطح مقاومت می تواند قیمت بیت کوین کش را به 631 دلار برساند.

خط روتد صعودی و نزولی

خط روند صعودی از به هم وصل کردن نقاط مینیمم بدست می آید. در واقع هر کف قیمتی بالاتر از کف قبلی است. خط روند صعودی به عنوان یک سطح حمایت عمل می کند و در صورت شکسته شدن این خط روند انتظار تغییر جهت روند را داریم.

اما خط روند نزولی از به هم وصل کردن نقاط ماکزیمم به دست می آید. روند نزولی از پایین بودن هر سقف نسبت به سقف قبلی سنجیده می‌شود. برعکس خط روند صعودی، خط روند نزولی به عنوان یک سطح مقاومت عمل می کند که در صورت شکسته شدن این سطح مقاومت انتظار تغییر جهت روند را داریم.

در واقع در تحلیل تکنیکال توجه به سطوح حمایت و مقاومت بسیار مهم است و قیمت به این سطوح واکنش نشان می‌دهد. در روند نزولی قیمت ممکن است به سطحی برخورد کند که نتواند از آن پایین‌تر بیاید و در روند صعودی نیز ممکن است قیمت به سطحی برخورد کند که نتواند از آن بالاتر بیاید در واقع سطوح حمایت و مقاومت مانند یک کف و سقف بتونی هستند که هر بار قیمت به این سطوح برخورد می‌کند دوباره برمی‌گردد و نوسان می‌کند. اما توجه داشته باشید که هیچ سطح مقاومت و حمایتی وجود ندارد که قابل شکستن نباشد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین کش به سایت صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.