تحلیل تکنیکال بیت‌کوین کش، شنبه 13 دی


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین کش، شنبه 13 دی


بیت کوین کش در 28 دسامبر از مقاومت 370 دلاری کاهش یافت و در 31 دسامبر (11 دی) به زیر سطح حمایت 353 دلاری ریزش کرد. گاوها در حال حاضر در تلاش هستند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (323 دلار) حفظ کنند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را بالاتر از 370 دلار برسانند. قیمت بیت کوین کش در زمان نگارش این مقاله 341 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین کش 13 دی

نمودار روزانه بیت کوین کش

 شیب صعودی میانگین های متحرک و قرار گرفتن RSI در ناحیه مثبت نشان می دهد که گاوها برتری دارند. شکست و نزدیک شدن به 370 دلار می تواند روند صعودی را از سر بگیرد و قیمت بیت کوین کش ممکن است به 430 دلار و سپس 500 دلار برسد. اگر خرس ها قیمت را به پایین تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این روند صعودی فاقد اعتبار می شود.

در حال حاضر قیمت بیت کوین 29439 دلار است و توانسته به رکورد جدیدی دست یابد، البته این بار این رکورد در برابر طلا رقم خورد. این اتفاق مهر تائیدی بود بر این واقعیت که تقاضا برای دارایی های دیجیتال روز به روز در حال افزایش است.

بر اساس اطلاعات  MarketWatch، در حالی که بیت کوین روز جمعه (12 دی) از منطقه 29000 عبور کرد، این ارز دیجیتال به بالاترین سطح قیمت خود بر حسب طلا رسید؛ یعنی هر واحد بیت کوین اکنون برابر 15.40 اونس طلا است. به این ترتیب رکورد قبلی ثبت شده در ماه دسامبر 2017 (آذر 96) شکسته شد.

قیمت اتریوم نیز در زمان نگارش این مقاله 732 دلار است. به نظر می‌رسد تعداد زیادی نهنگ‌ اتریوم در راه هستند تا تمام نقدینگی بازار این رمزارز را یکجا ببلعند. به گزارش سانتیمنت (Santiment)، ارائه دهنده داده‌های زنجیره‌ای بازار ارزهای دیجیتال، در حالی که قیمت اتریوم برای اولین بار طی ۳۱ ماه گذشته با یک جهش بزرگ از تراز ۷۵۰ دلار عبور کرده است‌، در ۲ ماه گذشته کیف پول‌های متعددی بیش از ۱۰۰۰۰ اتریوم را در خود نگهداری کرده‌اند که این رقم به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

همچنین اسین المانجرا (Yassine Elmandjra)، تحلیلگر شرکت Ark Invest، فکر میکند که افت قیمت ریپل باعث تقویت بیت کوین خواهد شد. او معتقد است که سایر آلتکوین‌ها در کنار ریپل در کوتاه مدت شاهد افت خواهند بود. با این حال، او میگوید که بیت کوین در بلند مدت پیشرفت خواهد کرد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین کش به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.