تحلیل تکنیکال بیت کوین، پنجشنبه 8 آبان


تحلیل تکنیکال بیت کوین، پنجشنبه 8 آبان


در روزهای گذشته بیت کوین بسیاری از موانع بالای 13200 دلار را شکست و یک اوج قیمت در سطح 13872 دلار تشکیل داد اما از سطح مقاومت 13973 دلار به شدت ریزش کرد که این امر نشان دهنده این است که فروشندگان در حال دفاع از این سطح مقاومت هستند. در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین 13285 دلار است.

نمودار روزانه تحلیل تکنیکال بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

در تحلیل تکنیکال بیت کوین اگر قیمت به زیر 13041 دلار نزدیک شود، قیمت بیت کوین یک الگوی ابر قرمز پوشاننده را شکل می دهد که این الگو یک الگوی بازگشتی نزولی است و در انتهای یک روند صعودی ظاهر می‌شود و باعث نزولی شدن بازار می‌گردد و هشداری برای تغییر روند بازار است. اولین توقف قیمت در روند نزولی، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (12289 دلار) است.

شکست در زیر این سطح حمایت نشان می دهد که حرکت صعودی تضعیف شده و می‌تواند فروش را تشدید کند و قیمت بیت کوین را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (11238 دلار) برساند. اما با توجه به شیب به سمت بالا میانگین های متحرک و شاخص قدرت نسبی سطح بیشینه خرید خود را اصلاح کرده است، گاوها احتمالاً افت قیمت به میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه را خریداری می کنند. یک صعود شدید از این سطح حمایت نشان می دهد که هنگامی که خریداران در سطح پایین تر در حال خرید هستند احساسات حاکم بر بازار صعودی است.

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 4 درصد کاهش داشته است . بیت کوین در 35 روز گذشته 36 درصد افزایش یافته است که یک افزایش قوی است. اما پس از روند صعودی بزرگ اعتقاد به عقب نشینی بیت کوین در حال افزایش است. در حالی که ممکن است یک اصلاح جزئی رخ دهد. بیت کوین به اوج 13860 دلار رسید که بالاتر از رالی قیمت در جولای 2019 است. پس از برخورد قیمت با چنین ناحیه‌ای از مقاومت، انتظار می رود که یک عقب نشینی جزئی ایجاد شود. پس از افت به زیر 13000 دلار، بیت کوین به سرعت بهبود یافت و به 13150 دلار رسید  که نشان دهنده مقاومت است.  در طول 11 سال گذشته قیمت بیت کوین به صورت چرخه ای حرکت کرده است. همان طور که می دانید هر چهار سال یکبار پاداش بلاک ها نصف می شود. در واقع بلاک چین بیت کوین نیمی از مقدار بیت کوین های استخراج شده را کاهش می دهد. این نصف کردن سرعت ایجاد بیت کوین جدید را کاهش می دهد و باعث می شود عرضه کلی آن در طول زمان کاهش یابد. سال بعد از هر نصف شدن، بیت کوین به شدت صعود می کند همانطور که در دسامبر 2017 با رسیدن بیت کوین به 20000 دلار  پس از نصف شدن در جولای 2016، مشاهده شد. اگر یک الگوی مشابه دنبال شود، قیمت بیت کوین احتمالاً در مارس 2021 به 20 هزار دلار می رسد.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.