تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، پنجشنبه 17 مهر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، پنجشنبه 17 مهر


بیت کوین نتوانست مقاومت 10800 دلار را بشکند و افت قیمت خود را آغاز کرد. قیمت بیت کوین هم اکنون بالای حمایت 10550 دلار می‌باشد اما احتمال افت قیمت همچنان وجود دارد. قبل از شروع این افت قیمت بیت کوین توانست سقف قیمتی 10803 دلار را به ثبت برساند اما سپس شاهد یک نزول قیمت به 10750 دلار و 10700 دلار بودیم. فعلا حمایت 10550 دلار حفظ شده است اما ریسک افت قیمت وجود دارد و اگر به زیر 10550 دلار نزول داشته باشیم خرس ها ممکن است سعی کنند قیمت را به 10387 دلار برسانند همچنین افت بیشتر قیمت به 10250 دلار و یا حتی 10000 دلار در کوتاه مدت وجود دارد. اما بسته شدن قیمت بالای سطح 10650 دلار و 10680 می‌تواند آغازی برای حرکت صعودی باشد. مقاومت اصلی دیگر در نزدیکی 10800 دلار واقع شده است در بالای این سطح گاوهای بازار ممکن است به بالای 10950 دلار نیز حمله کنند.

نمودار روزانه تحلیل تکنیکال بیت کوین 17 مهر

همانطور که از تنگ شدن باندهای بولینگر دیده می‌شود، قیمت بیت‌کوین در حال حاضر در یک فاز تثبیت قیمت قرار دارد. اندیکاتور باند بولینگر یکی از اندیکاتورهای کاربردی در تحلیل تکنیکال است در واقع یک میانگین متحرک ساده در وسط است که توسط دو باند احاطه شده است. در بازارهای رنج باندها به هم نزدیک‌تر هستند و در بازارهای ترند باندها از هم فاصله‌ی بیشتری دارند. اندیکاتور میانگین متحرک ساده می‌تواند به عنوان یک سطح حمایت و یا مقاومت عمل کند. درگذشته زمانی که قیمت از این فاز خارج می‌شد، نشان از آغاز حرکت رونددار بعدی داشت. اما پیش‌بینی جهت این روند دشوار است. در اواخر ماه جولای منجر به یک حرکت صعودی و در اوایل سپتامبر منجر به یک حرکت نزولی شد. اگرچه پیش‌بینی جهت شکست قیمت از باندهای بولینگر دشوار است اما اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (IRS) ممکن است در تشخیص این روند به ما کمک کند زیرا این شاخص به عنوان شاخص اصلی برای پیش بینی حرکت قیمت در نظر گرفته می‌شود. بنابراین باید این اندیکاتور را زیر نظر داشته باشید.

در حال حاضر اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در یک الگوی مثلث متقارن قرار دارد که بلاتکلیفی را در بین گاوها و خرس‌ها نشان می‌دهد اگر اندیکاتور (RSI) به بالای مثلث شکسته شود و پایدار بماند، شکسته شدن احتمالی قیمت به بالای سطح 11200 دلار را نشان می‌دهد. برعکس اگر به زیر الگوی مثلث متقارن شکسته شود و پایدار بماند، ریزش قیمت تا سطح حمایت 9835 دلار امکان‌پذیر است. به طور کلی بیت کوین حرکات نا امید کننده‌ای را از خود نشان می‌دهند و این می‌تواند باعث شود تا صبر خرسهای بازار تمام شود و قیمت را به 10000 دلار بشکنند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.