تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، پنجشنبه 15 آبان


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، پنجشنبه 15 آبان


قیمت بیت کوین در هیجانات انتخابات آمریکا از 14000 دلار جهش کرد. درحالی که هیجان شمارش آرا و انتظار نتیجه چند ایالت آخر در ایالات متحده هنوز در در جریان است قیمت بیت کوین از بالاترین سطح قبلی خود در سال 2020 گذشت. این در حالی است که بازارها اوضاع ناخوشایند با نوسانات زیادی دارند اما بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد در حال حاضر قیمت بیت کوین از 14000 دلار عبور کرد که بالاترین قیمت از سال 2017 است. اگر دنبال نواحی مقاومتی باشیم 14500 دلار می تواند به عنوان اولی سطح مقاومتی باشد. بیت کوین پس از چندین مرتبه بازگشت از سطح 13800 دلار که به عنوان یک سطح مقاومت تداوم یافته بود و سبب کند شدن روند صعودی شده بود توانست این سطح را بشکند. هرچند که در چند روز گذشته خرس ها حتی نتوانستند بیت کوین را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (13057 دلار) برسانند و هیچ روند نزولی پایداری ایجاد کنندکه نشان دهنده یک سیگنال گاوی بود. همچنین گاوها هیچ عجله ای برای رزرو سود نداشتند که سبب شد دور دیگری از خرید را به دنبال داشته باشد که باعث افزایش قیمت به بالاترین قیمت سال 2020 در سطح 14259 دلار امروز شود. در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین 14295 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

در تحلیل تکنیکال بیت کوین میانگین های متحرک به سمت بالا شیب دار هستند و شاخص مقاومت نسبی در منطقه بیشینه خرید قرار دارد که نشان دهنده کنترل گاوها بر بازار است. اگر آنها بتوانند قیمت بالاتر از 14102 دلار را حفظ کنند مرحله بعدی حرکت صعودی احتمالاً آغاز می شود و هدف بعدی این روند 16200 دلار است. با این حال، شاخص قدرت نسبی هنوز نشانه هایی از واگرایی منفی را نشان می دهد که معمولاً به عنوان یک هشدار قابل اعتماد برای تضعیف روند صعودی است اما در یک روند صعودی قوی، واگرایی ممکن است یک سیگنال جعلی باشد، مگر اینکه قیمت کاهش یابد و اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و قیمت بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند این روند صعودی باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها در حال بازگشت هستند و اگر قیمت بیت کوین به زیر حمایت 12460 دلاری برسد احتمالاً آنها قدرت خواهند گرفت.

در همین حال ، هنوز نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشخص نشده است اما شرط بندی ها به شدت جو بایدن را بر دونالد ترامپ ترجیح می دهند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال Bitex24 مراجعه کنید.