تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، پنجشنبه 11 دی


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، پنجشنبه 11 دی


قیمت بیت کوین روند صعودی خود را افزایش داد و به بالای 29000 دلار صعود کرد. بیت کوین الگوی شمعی دوجی سنگ قبر را در 27 دسامبر (7 دی) تشکیل داد اما خرس ها نتوانستند قیمت را در 28 دسامبر (8 دی) پایین بیاورند. خرس ها دوباره سعی کردند در 29 دسامبر (9 دی) قیمت را تصحیح کنند اما شکل گیری الگوی چکش نشان دهنده خرید شدید در افت قیمت ها است. گاوها امروز قیمت بیت کوین را به بالاترین سطح جدید 29250 دلار رساندند. این نشان می دهد که روند صعودی از سر گرفته شده است. سطح بعدی در روند صعودی ، مقاومت روانی 30000 دلار است. قیمت بیت کوین در حال 29002 است.

نمودار روزانه بیت کوین 11 دی

نمودار روزانه بیت کوین

 اگرچه شیب میانگین های متحرک در حال افزایش و یک مزیت برای گاوها به حساب می آیند اما شاخص قدرت نسبی RSI در عمق ناحیه بیشینه خرید افزایش یافته است که نشان می دهد یک اصلاح قیمت می تواند در راه باشد. ناحیه بیشینه خرید در آغاز یک رالی قیمت نشانه دهنده انباشت است اما پس از یک رالی قیمت قوی، قرار گرفتن RSI  بالای سطح 80 نشان دهنده خرید به دلیل FOMO  (مخفف ترس از دست دادن است و منجر به غلبه احساسات و خرید بیش از اندازه می گردد) است و این معمولاً منجر به اصلاح قیمت می شود. بنابراین معامله گران باید محتاط باشند و از دارایی خود با استفاده از سفارش های  Stop-Loss محافظت کنند. وقفه زیر 25800 دلار می تواند آغاز یک اصلاح عمیق تر به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23836 دلار) و سپس به میانگین متحرک ساده 50 روزه (20777 دلار) باشد.

سطوح مقاومت کلیدی: 29000، 29200 و 30000 دلار

سطوح حمایت کلیدی: 28650 و به دنبال آن 28300 دلار

دوجی سنگ قبر یک الگوی شمعی معکوس نزولی است. سایه بلند بالایی نشان می‌دهد پیشرفت صعودی در ابتدای دوره به نزول در انتهای دوره ختم می‌شود که اغلب این کاهش قیمت، یک نزول بلند مدت است . الگوی سنگ قبر در هر دو روند صعودی و نزولی رخ می‌دهد، اما هنر خود را در روند صعودی با برگشت آن روند به نماش می گذارد. این الگو نشان‌دهنده یک روند معکوس نزولی است؛ اما احتمال برگشت روند ۵۰-۵۰ است و ۵۰ درصد احتمال ادامه روند موجود، امکان دارد. 

الگوی چکش و چکش وارونه الگوهای بازگشتی صعودی هستند، به این معنی که روند پیش رو را عوض می‌کنند و در انتهای یک روند نزولی ظاهر می‌شوند و یک روند نزولی را تبدیل به یک روند صعودی می‌کنند.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.