تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 4 بهمن


تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 4 بهمن


بیت کوین میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت 34146 دلار را در 20 ژانویه حفظ کرد اما گاوها نتوانستند قیمت را به الگوی مثلث متقارن برگردانند که نشان دهنده عدم تقاضا در سطوح بالاتر است. بنابراین خرس ها فروش را در 21 ژانویه (2 بهمن) تشدید کردند و سطح حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه را با قاطعیت شکستند که اولین نشانه ضعف روند صعودی است. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 32922 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین 4 بهمن

نمودار روزانه بیت کوین

قیمت بیت کوین روز گذشته از میانگین متحرک ساده 50 روزه (28103 دلار) افزایش یافت اما این صعود می تواند در میانگین متحرک نمایی 20 روزه با مقاومت روبرو شود. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، نشان دهنده این است که احساسات حاکم بر بازار از خرید در افت به فروش در رالی تغییر کرده است. اگر در روند نزولی بعدی میانگین متحرک نمایی 50 روزه شکسته شود اصلاح می تواند تا سطح 61.8 درصد اصلاحی فیبوناچی در 22106 دلار ادامه یابد. چنین حرکتی ممکن است از سرگیری روند صعودی را به تأخیر بیندازد. برخلاف این فرض، اگر گاوها موفق شوند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، قیمت می تواند به خط روند نزولی صعود کند. شکسته شدن این مقاومت می تواند منجر به تست بالاترین قیمت یعنی 41959 دلار شود.

بیت کوین در روزهای اخیر از 37000 دلار به 30000 دلار رسید و بزرگترین کندل روزانه قرمز رنگ را به ثبت رساند. سه دلیل عمده برای این افت قیمت شدید بیت کوین وجود دارد. اولین دلیل آن اشباع شدن سفارشات خرید در بازار Option می باشد. دومین دلیل این اتفاق، پس زده شدن قیمت در یک سطح حیاتی بود. دلیل سوم نیز فشار فروشی بود که به ترس در بازار مبدل شد و باعث ریزش کوتاه مدت قیمت شد.  با افت قیمت بیت کوین به زیر مقاومت  33500 دلار، وحشت فروش در بازار شدت گرفت. به عبارت دیگر، شاخص ترس و طمع برای اولین بار از ماه اکتبر(مهر)، به ناحیه ترس بازگشت. 

اما امروز بیت کوین توانست از سطح 30000 دلار برگردد و قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 32922 دلار است.

شما در صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 می توانید به صورت 24 ساعته و آنلاین ارز دیجیتال خریداری کنید. همچنین معاملاتی در این صرافی به صورت همتا به همتا انجام می شود به این نحو که شما بدون واسطه و به صورت مستقیم می توانید با سایر کاربرها خرید و فروش انجام دهید.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.