تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 27 دی


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 27 دی


بهبود بیت کوین در تاریخ 14 ژانویه در 40000 دلار به یک سد برخورد کرد و قیمت امروز دوباره کاهش یافت. گاوها در حال حاضر در تلاشند تا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت 33795 دلار دفاع کنند. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 35878 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین 27 دی

نمودار روزانه بیت کوین

پرایس اکشن چند روز گذشته یک الگوی مثلث متقارن را تشکیل داده است که به طور کلی به عنوان یک الگوی ادامه دار عمل می کند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای الگو مثلث بشکنند، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود. هدف این الگو 52000 دلار است. از طرف دیگر، اگر خرس ها قیمت بیت کوین را به زیر الگوی مثلث برسانند، فروش می تواند شدت بگیرد و قیمت بیت کوین ممکن است تا میانگین متحرک ساده 50 روزه در قیمت 25826 دلار کاهش یابد. اما حتی اگر قیمت به این سطح برسد، روند صعودی شکسته نخواهد شد. سطوح پایین تر احتمالاً خرید تازه ای از معامله گران را به خود جلب می کند و این می تواند منجر به تثبیت چند روزه قیمت شود و گاوها به تدریج قبل از شروع مرحله بعدی روند صعودی جمع می شوند.

در روز جمعه شاهد این بودیم که بیت کوین توانست سطح 40000 دلاری را لمس کند. اما طولی نکشید که بیت کوین به کانال رنج قیمتی که از ابتدای هفته شکل داده بود بازگشت. افت قیمتی قبلی نشان دهنده ی آن بود که بیت کوین به حرکت خود در این کانال رنج ادامه خواهد داد. حمایت این کانال در 30 هزار دلار و مقاومت آن در 40 هزار دلار قرار دارد.

پرایس اکشن بیت کوین در روزهای اخیر کاملا مبهم بوده است زیرا خریداران و فروشندگان تا حد زیادی به بن بست رسیده اند و بیت کوین برای به دست آوردن هر جنبش سرنوشت سازی تلاش می کند. دیروز بیت کوین برای شکستن مقاومت 40000 دلاری تلاش کرد اما فشار فروش در اینجا قابل توجه بود و باعث شد قیمت به ناحیه 35000 دلاری سقوط کند، جایی که گاوها در حال حاضر تلاش می کنند سرعت آن را کاهش دهند و جهشی دوباره ایجاد کنند.

از طرفی برخی از تحلیلگران معتقدند روند نزولی بیت کوین ممکن است افزایش یابد و در کوتاه مدت قیمت به 28000 دلار برسد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.