تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 26 مهر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 26 مهر


بیت کوین برای صعود به 13000 دلار باید مقاومت 11700 دلار را بشکند. بیت کوین در روزهای اخیر یک روند صعودی را آغاز کرد و توانست از سطح 10225 دلار به 11285 دلار برسد و در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین 11356 دلار است. بیت کوین در این روند صعودی خود در 6 روز گذشته با مقاومت 11700 دلار مواجه شد در صورت شکست این مقاومت قیمت بیت کوین می‌تواند تا 13000 هزار دلار صعود کند.

بیت کوین در 15 اکتبر از سطح حمایت 11178 دلاری برگشت  اما گاوها نتوانستند قیمت را بالای 11500 دلار حفظ کنند. این ضعف می تواند باعث جلب رزرو سود توسط معامله گران کوتاه مدت و شروع معاملات کوتاه مدت توسط خرس‌ها شود. در حال حاضر خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت را به پایین‌تر از سطح حمایت مهم در  11178 دلار برسانند. هر چند که این سطح احتمالاً خریداران را به خود جلب می کند زیرا اندیکاتور میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه (11081 دلار) درست زیر این سطح حمایت قرار دارد. این بازگشت قیمتی در کوتاه مدت می‌باشد و بعد از آن حرکت صعودی بیت کوین ادامه خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 26 مهر

در تحلیل تکنیکال یک کانال صعودی درواقع همان بازار صعودی است با این تفاوت که علاوه بر اینکه دره‌ها در یک راستای مشخص قرار دارند، قله‌ها نیز بر روی راستای مشخصی واقع‌اند که به موازات دره‌ها می‌باشد. در واقع اگر بعد از رسم یک خط روند صعودی، قله‌ها را نیز به هم وصل کنیم، می‌توانیم یک کانال قیمت تشکیل دهیم. درکانال‌های صعودی هنگامیکه کف کانال به سمت پایین شکسته می‌شود وارد فاز شک می‌شویم، اما هنگامیکه آخرین دره کامل به سمت پایین شکسته بشود از به پایان رسیدن روند صعودی بطور کامل مطمئن می‌شویم.

شیب به سمت بالا میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت بیانگر این است که خریداران برتری دارند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند این اولین نشانه قدرت است و اگر بتوانند قیمت بیت کوین را در بالای کانال صعودی حفظ کنند روند صعودی قیمت می تواند شتاب بگیرد. برخلاف این فرض اگر خرس ها موفق شوند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند افت به خط حمایت کانال امکان پذیر است و شکست کانال می تواند باعث فروش بیشتر شود که در نهایت می تواند منجر به ریزش قیمت به 10000 دلار شود.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitx24 مراجعه کنید.