تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 25 بهمن


تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 25 بهمن


بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال چشم به یک صعود بیشتر دوخته است و احتمال ادامه روند صعودی تا سطح 50000 دلار وجود دارد. در طی یک روند صعودی قوی، پولبک معمولا یک تا سه روز طول می کشد زیرا گاوها هرگونه افت جزئی قیمت را خریداری می کنند به این دلیل که آنها انتظار سطوح بالاتری را در آینده دارند. همین امر نیز در بیت کوین مشاهده شد، زیرا قیمت در 11 فوریه از سطوح پایین تر به شدت برگشت. در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت کوین 47702 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین 25 بهمن

نمودار روزانه بیت کوین

بیت کوین در روزهای آینده

سطح راونشناختی 50000 دلاری ممکن است به عنوان یک سطح مقاومت سخت عمل کند اما اگر گاوها موفق شوند از این سد بگذرند قیمت بیت کوین می تواند به 60974 دلار برسد. اما عدم موفقیت بیت کوین بعد از رسیدن به بالاترین قیمت جدید در 11 فوریه، تردید در خرید سطوح بالاتر را نشان می دهد.

 اگر گاوها طی چند روز آینده حرکت صعودی را از سر نگیرند، معامله گران کوتاه مدت ممکن است سود خود را ثبت کنند. سپس بیت کوین می تواند به 41959 دلار برسد و به میانگین متحرک نمایی 20 روزه با قیمت 39895 دلار ریزش کند. این یک ناحیه حیاتی است که باید آن را تحت نظر داشته باشید زیرا شکست در زیر آن نشانه ضعف روند است و اگر بیت کوین به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه با قیمت 35180 دلار برسد، خرس ها به بازی برمی گردند.

هیچ دلیلی برای خرسی شدن بازار بیت کوین وجود ندارد!

پس از انتشار اخبار اوایل هفته مبنی بر خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا، این ارز دیجیتال در طی 24 ساعت گذشته تا 50000 دلار فاصله ی کمی داشت. خانم چدز (Cheds) یکی از تحلیلگران و تریدرهای ارز دیجیتال در توئیتر خود اعلام کرد که معتقد است علیرغم افزایش بیش از 100درصد بیت کوین در طی چند ماه گذشته و عبور از بالاترین قیمت در سال   2017 (نزدیک به 20000 دلار) سناریوی بیت کوین همچنان صعودی است.

من فکر می کنم که بسیاری از مردم به دنبال یک اوج محلی هستند یا شاید دلایلی برای یافتن این اوج چون قیمت تا کنون رشد بسیار سریعی داشته است.” چدز یک تحلیلگر دارای مدرک CMT سطح ا است که  یک سطح خاص از تخصص در تحلیل تکنیکال است.

به نظر خانم چدز گاوها همچنان کنترل کامل بازار را در دست دارند و هر روز اخبار بیشتری درباره ی پذیرش و تقاضای سازمانی بیت کوین به گوش می رسد و این بیش از هر چیز دیگری به عنوان نیروی محرکه بازارعمل می کند.

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال