تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 22 آذر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 22 آذر


در حال حاضر نشانه های خرسی در قیمت بیت کوین وجود دارد و حتی ممکن است قیمت بیت کوین به 17500 دلار برسد و در روند صعودی ممکن است با مقاوت سختی در 18600 دلار مواجه باشد. دم بلند نمودارهای شمعی در 9 دسامبر (19 آذر) نشان می دهد که گاوها افت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (18283 دلار) را خریداری کردند اما آنها نتوانستند روند صعودی را در 10 دسامبر (20 آذر) حفظ کنند و بیت کوین دوباره تسلیم فشار فروش شد و در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بسته شد. امروز، گاوها دوباره در حال خرید در سطوح پایین تر هستند همانطور که از دم بلند نمودارهای شمعی مشخص است که نشان می دهد سطح پایین تر همچنان خریداران را به خود جلب می کند. فیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 18311 دلار است و در حال حاضر با سطح مقاومت 18400 دلای مواجه است.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

در تحلیل تکنیکال بیت کوین، اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح شده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی قرار گرفته است که نشان دهنده یک تثبیت قیمت کوتاه مدت است. قیمت بیت کوین در حال حاضر در یک کانال نزولی معامله می شود. اگر خرس ها موفق شوند قیمت بیت کوین را به زیر خط روند صعودی کانال برسانند، سطح حمایت بعدی در خط روند پایینی کانال است اما اگر این سطح حمایت نیز شکسته شود، این کاهش می تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه با قیمت 16525 دلار ادامه یابد. گاوها به احتمال زیاد از سطح 16191 دلار به صورت تهاجمی دفاع می کنند و اگر موفق شوند بیت کوین را به بالای این سطح حمایت برسانند نشان دهنده یک تثبیت قیمت احتمالی در طیف وسیعی است. از طرف دیگر، اگر گاوها بتوانند روند اصلاحی را حفظ کنند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگردانند بیت کوین می تواند به خط روند بالایی کانال، صعود کند. شکست کانال می تواند مجدداً منجر به تست مقاومت بالایی  19500 دلار تا 20000 دلار شود.

کانال نزولی از یک خط روند نزولی و اتصال دره‌ها به هم تشکیل شده است. بر خلاف یک کانال صعودی هیچگاه نباید در کف یک کانال نزولی خرید کنید چرا که ممکن است کانال روبه پایین شکسته شود. به یاد داشته باشد همیشه باید با روند دوست باشید و برخلاف آن عمل نکنید.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.