تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 20 دی


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 20 دی


دم بلند نمودارهای شمعی امروز نشان می دهد که خرس ها سعی در شروع یک پولبک داشتند اما گاوها تلاش آنها را ناکام گذاشتند و افت قیمت را خریداری کردند. این روند به قدری قوی بوده است که از 12 دسامبر (22 آذر) تصحیح سه روزه متوالی صورت نگرفته است. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 39613 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین 20 دی

نمودار روزانه بیت کوین

رالی عمودی چند روز گذشته شاخص مقاومت نسبی RSI را به عمق ناحیه بیشینه خرید رسانده بود اما تقاضای گاوها را کاهش نداده است. قیمت بیت کوین ممکن است در آینده افزایش یابد و به 45000 دلار برسد و اگر این روند صعودی  ادامه یابد می تواند تا 50000 دلار افزایش یابد. این سطح روانشناختی می تواند مقاومت سختی داشته باشد و ممکن است منجر به اصلاح شود. در روند نزولی، اولین سطح حمایت، میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت 30539 دلار است. بازگشت شدید از این سطح حمایت روند صعودی را دست نخورده نگه می دارد. برعکس، اگر خرس ها قیمت بیت کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، با حمایت بعدی در میانگین متحرک ساده 50 روزه نزدیک به 23218 دلار، این کاهش می تواند عمیق تر شود.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط وبسایت مرجع CoinMarketCap ، دیروز حجم معاملات روزانه بیت کوین به مرز 99 میلیارد دلار و بالاترین سطح تاریخ آن رسیده است.

به گزارش این وبسایت، طی 24 ساعت گذشته، مجموع معاملات بیت کوین با ارزش 99.3 میلیارد دلار بین تریدرها انجام گرفته است. رکورد حجم معاملات روزانه در حالی رقم خورده است که قیمت این ارز نیز به به رکورد تازه  41941 دلار رسید.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط The Block Research، جهش قیمت بیت کوین باعث شد در تاریخ 8 ژانویه 2021 (19 دی 99) ارزش بازار این رمز ارز به ارزش بازار طلا نزدیکتر شود؛ می توان گفت ارزش کل بازار بیت کوین نزدیک به 7 درصد ارزش بازار طلا می باشد

بر اساس آمار وب سایت  (GoldHub) Gold.org، ارزش بازار طلا 10.6 تریلیون دلار برآورد شده است، با توجه به اینکه ارزش بازار بیت کوین در زمان نوشتن این مطلب، کمی از 708 میلیارد دلار کمتر است، می توان گفت ارزش بازار بیت کوین در برابر ارزش بازار طلا مثل یک کوتوله به نظر می رسد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.