تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 2 اسفند


تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 2 اسفند


بیت کوین توانست مقاومت 52599 دلاری را بشکند و روند صعودی خود را از سر گرفت. گاوها در حال حاضر سعی دارند قیمت را به بالای کانال صعودی برسانند. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 55638 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین 2 اسفند

نمودار روزانه بیت کوین

در نمودار روزانه بیت کوین یک کانال صعودی تشکیل شده است که اگر گاوها موفق شوند قیمت را به بالای کانال صعودی برسانند، شتاب حرکت می تواند افزایش یابد و رسیدن به 60974 دلار امکان پذیر است.

در تحلیل تکنیکال بیت کوین شیب اندیکاتور میانگین های متحرک صعودی است و شاخص قدرت نسبی RSI در ناحیه بیشینه خرید نشانگر کنترل گاوها بر بازار است. اما اگر قیمت از خط مقاومت کانال پایین بیاید، ممکن است تا خط میانی کانال که احتمالاً گاوها از این سطح حمایت می کنند، سقوط کند. اگر این سطح حفظ شود، قیمت بیت کوین می تواند مسیر رو به بالا خود را به سمت هدف مورد نظر ادامه دهد. اولین نشانه ضعیف شدن روند کاهش به زیر خط میانی کانال خواهد بود که می تواند قیمت را به خط حمایت کانال برساند. وقفه ای در زیر این سطح حمایت نشانگر تغییر احتمالی روند است.

افزایش حجم بازار بیت کوین به 1 تریلیون دلار

همچنین حجم بازار بیت کوین توانست بعد از گذشت 12 سال از عمر خود از مرز 1 تریلیون دلار گذر کند. داده های وبسایت CoinGecko نشان می دهد که تعداد بیت کوین های در گردش بیت کوین در حال حاضر 18.63 میلیون می باشد و با احتساب قیمت فعلی بیت کوین، حجم مجموع بازار به 1 تریلیون دلار می رسد همچنین قیمت بیت کوین اکنون طی شش ماه گذشته حدود 360 درصد افزایش یافته است.

این افزایش قیمت بیت کوین، در ادامه ی سرمایه گذاری موسسات بزرگ بر روی این دارایی رخ می دهد. این حرکت تا حدی با افزایش پذیرش بیت کوین توسط سرمایه گذاران و شرکت های بزرگ تقویت شده است. قدیمی ترین بانک ایالات متحده، بانک نیویورک ملون، اوایل ماه جاری اعلام کرد که تمایل به سرمایه گذاری در بیت کوین دارد همچنین ایلان ماسک مدیر عامل تسلا اوایل سال جاری مقداری از وجه نقد ترازنامه خود را به بیت کوین تبدیل کرد و گفت که پذیرش توکن های دیجیتال را به عنوان پرداخت آغاز می کند. آیا تسلا در آینده امکان خرید را با بیت کوین فراهم می کند؟

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به سایت صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.