تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 19 مهر


تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 19 مهر


سرانجام قیمت بیت کوین به بالای الگوی مثلث شکسته شد. قیمت در 8 اکتبر بالاتر از الگو مثلث متقارن و میانگین متحرک ساده 50 روزه (10855 دلار) شکسته و بسته شد که نشان می‌دهد بلاتکلیفی بازار و عدم اطمینان در مورد روند بعدی قیمت طی چند روزه گذشته بین گاوها و خرس‌ها به طور صعودی برطرف شده است.

نمودار تحلیل بیت کوین شنبه 19 مهر

طی روزهای گذشته قیمت بیت کوین در یک الگوی مثلث متقارن وارد یک فاز تثبیت قیمت شده بود. این الگو زمانی در تحلیل تکنیکال اتفاق می‌افتد که بازار در حالت رنج باشد در واقع بازار بلاتکلیف است و قیمت در حال استراحت است در این زمان خریداران و فروشندگان نمی‌دانند چه اتفاقی میافتد، رفته رفته نوسانات کمتر شده و ارتفاع قله‌ها و یا عمق دره‌ها کمتر می‌شود. در این الگوی مثلثی که اخیرا تشکیل شده بود  بیت کوین سرانجام توانست الگو مثلث را به بالا بشکند.

بیت کوین توانست بعد از شکست مقاومت‌های 10690 و 10940 دلاری سطح مقاومت 10920 دلاری را نیز بشکند و اکنون قیمت بیت‌کوین 11400 دلار است و با اندازه گیری فاصله بین بالا و پایین مثلث، می‌توان هدفی را برای شکست بعدی پیش‌بینی کرد که 12500 دلار است. بنابراین اگر خریداران از این سطح عبور کنند باید به راحتی به هدف 12500 دلار و بالاتر برسند.

 اگر خریداران بتوانند قیمت را بالا الگوی مثلث متقارن برای یک روز دیگر حفظ کنند، این شکست صحیح ارزیابی می‌شود و قیمت بیت‌کوین می‌تواند به 12434 دلار صعود کند. البته بعید به نظر می‌رسد که خرس‌ها به راحتی تسلیم شوند و بیشتر معامله گران انتظار یک مقاومت شدید در 12000 دلار را دارند. با این حال، اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه (10744 دلار) شروع به افزایش کرده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت قرار گرفته است که نشان‌دهنده‌ی برتری گاوها است. اگر خرس‌ها روند بازار را به دست بگیرند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگردانند، این روند صعودی فاقد اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی نشان می‌دهد که شکست فعلی یک دام گاوی بوده است.  

یک شکست موفق آمیز می‌تواند خریداران را قادر سازد تا قیمت بیت کوین  را به 21500 دلار برسانند و قله قیمت بیت کوین را  بالاتر از 20000 دلار که بالاترین  میزان در کل تاریخ بوده است را بشکند به شرط آنکه بتواند احساسات مثبت فعلی را حفظ کند و خریداران قدرت کافی جهت ادامه‌ی روند صعودی را داشته باشند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.