تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 15 آذر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 15 آذر


در روزهای گذشته شاهد نوسانات قیمت بیت کوین بوده ایم و قیمت بین 18200 دلار تا 19500 دلار در حال نوسان بوده است. بیت کوین در یک روند صعودی قرار دارد و در حال حاضر در نزدیکی ناحیه مقاومت 19500 تا 20000 دلار وارد فاز تثبیت شده است.  خرس ها به شدن از این ناحیه دفاع می کنند اما نشانه مثبت این است که گاوها زیاد میدان را خالی نکرده اند و عجولانه موقعیت های خود را نمی بندند.  در واقع خریداران با هر ریزش قیمت جزئی خرید می کنند و اجازه سقوط قیمت را نمی دهند. در حال حاضر قیمت بیت کوین 18936 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

در تحلیل تکنیکال بیت کوین، شیب اندیکاتور میانگین های متحرک نمایی و ساده صعودی است که نشان می دهد گاوها بر بازارکنترل دارند. تنها علامت نزولی در نمودار،  واگرایی منفی در شاخص مقاومت نسبی (RSI) است. اگرچه این علامت نشانه ی احتیاط است اما در روند صعودی قوی باطل می شود. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 20000 دلار برسانند، سطح بعدی برای این روند صعودی 22727 دلار و سپس 25000 دلار است. اولین علامت ضعف این روند صعودی شکسته شدن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (18013 دلار) خواهد بود و اگر حمایت از 17200 دلار شکسته شود،  قیمت بیت کوین می تواند اصلاح عمیق تری را شروع کند.

تحلیل گران در رابطه با روند صعودی بیت کوین هشدار می دهند در واقع افزایش قیمت بیت کوین و طلا می تواند تاثیر منفی بر روند صعودی بیت کوین داشته  باشد. بیت کوین در سه ماه گذشته جهش قیمتی شدیدی را تجربه کرده است، زیرا در صرافی Coinbase و تعدادی دیگر از صرافی ها به بالاترین حد خود رسیده است. با وجود این، اگر طلا همزمان با دلار آمریکا شروع به افزایش قیمت کند تهدید برای بیت کوین است. اما برخی ممکن است بهبود قیمت طلا را یک عامل مثبت برای بیت کوین در میان مدت تلقی کنند. از آنجا که سرمایه گذاران بیشتری شروع به شناسایی بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش می کنند، روند صعودی طلا می تواند به سود بیت کوین باشد.

مایکل ون دو پوپه (Michael van de Poppe)، یک معامله گر تمام وقت در بورس سهام آمستردام، گفت که سقوط بیت کوین از 19100 دلار با واکنش شدید فروشندگان، افت بیشتری را احتمال می دهد.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.