تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 13 دی


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 13 دی


بیت کوین پادشاه ارزهای دیجیتال اکنون در یک روند صعودی قوی قرار دارد و معامله گران در حال خرید هر افت قیمت روزانه هستند بدون اینکه منتظر اصلاح عمیق تر باشند. الگوی شمعی دوجی پا بلند در تاریخ 31 دسامبر (11 دی) نشان می دهد که خرس ها سعی در اصلاح قیمت داشته اند اما گاوها مانع شدند و این افت قیمت را خریدند.  

نمودار روزانه بیت کوین 13 دی

نمودار روزانه بیت کوین

در چند روز گذشته روند صعودی قوی، شاخص قدرت نسبی (RSI) را به عمق قلمرو بیشینه خرید سوق داده است که نشان دهنده این است که بیت کوین می تواند نزدیک به 30000 دلار وارد یک فاز اصلاح جزئی شود. برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را به بالای 30000 دلار برسانند، بیت کوین می تواند به روند صعودی خود ادامه دهد و تا 37000 دلار افزایش یابد. اما با هر بار بالا رفتن قیمت، خطر ریزش و اصلاح قیمت افزایش پیدا می کند. اگر قیمت از 30000 دلار کاهش یابد، ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24842 دلار) ریزش کند اما بازگشت شدید قیمت از این سطح نشان می دهد که روند صعودی دست نخورده باقی مانده است اما شکست به زیر آن می تواند قیمت بیت کوین را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (20614 دلار) برساند.

روز جمعه قیمت بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافت، البته این بار این رکورد در برابر طلا رقم خورد. این اتفاق مهر تائیدی بود بر این واقعیت که تقاضا برای دارایی های دیجیتال روز به روز در حال افزایش است.

بر اساس اطلاعات MarketWatch ، در حالی که بیت کوین (BTC) روز جمعه (12 دی) از منطقه 29000 عبور کرد، این ارز دیجیتال به بالاترین سطح قیمت خود بر حسب طلا رسید؛ یعنی هر واحد بیت کوین اکنون برابر 15.40 اونس طلا است. به این ترتیب رکورد قبلی ثبت شده در ماه دسامبر 2017 (آذر 96) شکسته شد.

سال 2020 سال مهمی برای بیت کوین بود، زیرا پذیرش سازمانی این ارز به این بازار گاوی سرعت بخشید و این خلاف روال مرسومی بود که طی 11 سال سابقه این ارز شاهد بوده ایم. بیت کوین که بزرگترین ارز رمزنگاری شده به لحاظ ارزش بازار است، در سال 2020 افزایش چشمگیر 300  درصدی را تجربه کرده است.

طلا نیز امسال رشد قابل ملاحظه ای داشت، هرچند این رشد قیمت در مقایسه با افزایش چشمگیر بیت کوین بسیار اندک بوده است. قیمت این فلز گرانبها با 25 درصد افزایش سال 2020 را به پایان رساند.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پاتفرم معاملاتی ارز دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.