تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 12 مهر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 12 مهر


بیت‌کوین در اول اکتبر بار دیگر از نزدیکی سطح 11000 دلاری برگشت که نشان می‌دهد خرس‌ها به‌شدت از ناحیه‌ بین میانگین متحرک نمایی (SMA) 20 روزه (10704 دلار) و میانگین متحرک ساده (EMA) 50 روزه (11177 دلار) دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه تحلیل تکنیکال بیت‌کوین 12 مهرپرایس اکشن (یک تکنیک معامله‌گری و تحلیل بازار است) چند روز گذشته یک الگوی مثلث متقارن ( الگوی مثلث متقارن زمانی شکل می‌گیرد که بازار در حالت رنج باشد و قیمت در حال استراحت است) را شکل داده است که نشان دهنده عدم تصمیم‌گیری بین گاوها و خرس‌ها در مورد جهت حرکت بعدی قیمت است. این عدم تصمیم‌گیری می‌تواند پس از شکسته شدن قیمت در بالا یا پایین مثلث برطرف شود.

میانگین‌های متحرک به تدریج به سمت پایین در حال خم شدن هستند و اندیکاتور شاخص مقاومت نسبی RSI نیز وارد ناحیه‌ی منفی شده است که نشان ‌می‌دهد خرس‌ها دارای برتری جزئی هستند.

اگر قیمت بیت‌کوین به زیر الگوی مثلث متقارن شکسته و بسته شود، نشان می‌دهد که خرس‌ها بر گاوها غلبه کرده‌اند. فروشندگان سپس سعی خواهند کرد سطح حمایت مهمی را در 9835 دلار بشکنند و در صورت موفقیت ریزش قیمت به 9000 دلار امکان‌پذیر است.

اما گاوها در حال تلاشند که قیمت را در بالای خط مقاومت الگوی مثلث متقارن بشکنند. در صورت موفقیت قیمت بیت‌کوین ممکن است با مقاومت ناچیز 11178 دلاری روبه‌رو شود اما اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، افزایش قیمت به 12460 دلار امکان پذیر است.

پیش‌بینی جهت شکست با اطمینان دشوار است از این رو بهتر است قبل از معاملات بزرگ منتظر رخ دادن شکست قیمت در بالا یا پایین الگوی مثلث باشید.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت‌کوین به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.