تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 11 بهمن


تحلیل تکنیکال بیت کوین، شنبه 11 بهمن


بیت کوین روز گذشته در پی به روز کردن حساب توییتر ایلان ماسک 15 درصد افزایش داشت. بیت کوین میانگین متحرک ساده 50 روزه در قیمت 30065 دلار را در 27 ژانویه (8 بهمن) حفظ کرد و خرید تهاجمی خریداران در 28 ژانویه (9 بهمن) قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه در قیمت 33555 دلار رساند و خرید ادامه داشت و گاوها قیمت را بالاتر از خط روند نزولی رساندند. این افزایش قیمت، روند نزولی کوتاه مدت بیت کوین را نامعتبر کرد. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 33257 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین 11 بهمن

نمودار روزانه بیت کوین

یک مقاومت جزئی در 38000 دلار وجود دارد اما اگر این سطح شکسته شود، افزایش قیمت ممکن است به 40000 دلار و سپس به 41959 دلار برسد. بالاترین سطح قیمت ثبت شده ممکن است مقاومت سختی را ایجاد کند اما اگر شتاب حرکت بتواند قیمت را از آن بالاتر ببرد، ممکن است  قیمت روند صعودی خود را به 50000  دلار آغاز کند. برخلاف این فرض، اگر قیمت از هر دو مقاومت کاهش یابد، گاوها احتمالاً از میانگین متحرک نمایی 20 روزه دفاع می کنند. اگر آنها موفق شوند، نشان دهنده این است که معامله گران در افت قیمت خرید می کنند.  سپس گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند اما اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح حمایت 28850 دلار ریزش کند، روند به نفع خرس ها تغییر خواهد کرد.

بیت کوین هفته گذشته هفته آرامی را آغاز کرد اما رشد دو رقمی بیت کوین در روز گذشته وضعیت را تغییر داد. قیمت بیت کوین روز گذشته 15 درصد افزایش داشت. بسیاری از تحلیل گران ایلان ماسک (مدیرعامل کمپانی تسلا و اسپیس ایکس) را عامل این افزایش قیمت بیت کوین می دادند. در واقع اکثر شرکت های معاملاتی می گویند که پامپ قیمت به ایلان ماسک گره خورده است ماسک روز جمعه حساب توئیتر خود را به روز کرد تا کلمه ی “Bitcoin#” را در قسمت بیوی حساب خود وارد کند و بعد از آن نیز در توئیترش نوشت: “با نگاهی به گذشته، این امراجتناب ناپذیر بود.”

منظور از بیت کوین ذکر شده در بیوگرافی ایلان ماسک این است که بیش از 43 میلیون دنبال کننده ی او در توئیتر، می توانند مشتاق یادگیری بیشتر در مورد بزرگترین رمزارز جهان باشند. این حرکت ایلان ماسک شبیه به کار جک دورسی، مدیر عامل توئیتر است که مدتهاست طرفدار بیت کوین می باشد. 

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.