تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 1 آذر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، شنبه 1 آذر


اصلاح قیمت بیت کوین از سطح 18466 دلار کوتاه مدت بود زیرا گاوها از سطح حمایت 17200 دلاری دفاع کردند و در حال حاضر قیمت بیت کوین را به بالاترین قیمت 52 هفته اخیر رسانده اند که این امر نشان دهنده این است که روند صعودی قوی و بازار کاملا تحت کنترل گاوها است و بیت کوین سطح حمایت های کلیدی را حفظ می کند. مقاومت بعدی در برابر این روند صعودی، در 19531 دلار و سپس سطح روانی در 20000 دلار است. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 18698 دلار است.

نمودار روزانه ییت کوین

نمودار روزانه ییت کوین

 اگر گاوها بتوانند قیمت را در این روند صعودی فعلی به بالای 20000 دلار برسانند، این روند می تواند بیشتر صعود کند و یک اوج جدید قیمت را ثبت کند. معمولاً رالی های عمودی قیمت با یک ریزش آبشاری همراه هستند.

اولین حمایت در روند صعودی، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (16019 دلار) است اما اگر این حمایت شکسته شود، اصلاح قیمت می تواند به 14000 دلار برسد. در تحلیل تکنیکال بیت کوین اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI)  در عمق ناحیه بیشینه خرید افزایش یافته است، که نشان می دهد یک پولبک در هر زمانی ممکن است اتفاق بیفتد. با این حال وقتی حرکت روند قوی است، قیمت می تواند برای مدت طولانی در ناحیه بیشینه خرید قرار بگیرد. معامله گران می توانند از پوزیشن های خود با توجه به استراتژی معاملاتی و استفاده از سفارش های Stop-Loss  مناسب محافظت کنند.

بدون شک آخرین هاوینگ باعث ایجاد شوک قابل توجهی در عرضه بیت کوین در گردش شده و منجر به کمبود می‌شود. به نظر می‌رسد که رقابت برای دستیابی به بیت کوین در حال افزایش است زیرا افراد ثروتمندتر می‌خواهند یک تکه از این شیرینی بخورند و میلیاردرها جلوتر هستند.

فقط 21 میلیون بیت کوین می‌تواند استخراج شود و آخرین بیت کوین ها قرار است تا سال 2140 به گردش در بیایند. هنگامی که همه توکن‌ها استخراج شدند، به دلیل اصول اقتصادی اصلی شبکه، دیگر نمی‌توان آن را ایجاد کرد. تاکنون، تقریباً 18.5میلیون بیت کوین ایجاد شده است، که برای 120سال آینده کمتر از سه میلیون باقی مانده است. با توجه به مدل تورم بیت کوین، علاقه در میان برجسته‌ترین میلیاردرهای سراسر کره زمین در حال افزایش است. بسیاری از معامله گران بر این باورند که بیت کوین به عنوان یک دارایی محافظت کننده در برابر تورم ظاهر می‌شود.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.