تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 6 آبان


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 6 آبان


بیت کوین هدف ۱۵۰۰۰ دلاری دارد ولی شرایط خرید بیش از حد باعث احتیاط می شود. گاوها در حال حاضر در تلاشند قیمت بیت کوین را بالاتر از ناحیه مقاومت 13200 تا 13343 دلار برسانند. این موضوع نشان می دهد که پس از اوج اولیه قیمت، خرید در سطوح بالاتر کم شده است. عدم حفظ ناحیه بالای 13200 دلار می تواند باعث رزرو سود توسط معامله گران کوتاه مدت شود که ممکن است منجر به ریزش قیمت به ناحیه حمایت 12460 دلار تا 12050 دلار شود. قیمت بیت کوین در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله 13087 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

با این حال در تحلیل تکنیکال بیت کوین شیب صعودی میانگین متحرک و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی (RSI) در ناحیه بیشینه خرید نشان می دهد که گاوها بر بازار حاکم هستند. بنابراین احتمال ورود خریداران در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (12034 دلار) وجود خواهد داشت. اگر قیمت بیت کوین به شدت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه جهش کند گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند روند صعودی را از سر بگیرند.

در صورت موفقیت گاوها احتمال افزایش قیمت به 14000 دلار وجود دارد. برعکس اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، ریزش قیمت به میانگین متحرک ساده 50 روزه (11109 دلار) امکان پذیر است.

تعداد نهنگ های بیت کوین از آخرین روند گاوی به بالاترین حد خود رسیده است نهنگ های بیت کوین تقریباً 8 میلیون بیت کوین دارند و به نظر نمی رسد عجله ای برای فروش داشته باشند.

Glassnode

Glassnode

 بر اساس این داده ها می توان حدس زد که نهنگ ها حداقل 2.23 میلیون بیت کوین را کنترل می کنند که رقم قابل توجهی است و معادل 12درصد از میزان عرضه فعلی است.

BitcoinCharts

BitcoinCharts

 طبق داده هایBitcoinCharts ، آدرس های نهنگ در واقع 7،902،469 بیت کوین  یا 42 درصد  از کل عرضه را کنترل می کنند. اگرچه ما از تعداد آدرس های نهنگ اطلاع داریم اما نمی دانیم چه تعداد افراد یا نهادها آنها را کنترل می کنند. چندین آدرس را می توان توسط یک نهاد واحد کنترل کرد یا به همین ترتیب یک آدرس واحد توسط چندین طرف با یک کیف پول چند امضایی کنترل می شود.

 Glassnode

Glassnode

 محققان ادعا می کنند که تقریباً 1.1 میلیارد بیت کوین توسط سازنده اصلی بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو کنترل می شود و اکثریت قریب به اتفاق اعتقاد دارند کوین هایی که متعلق به ناکاموتو است هرگز جابجا نشده اند. همچنین می توانیم افزایش الگوی هولدینگ بیت کوین را که مدتی است منتقل نشده است مشاهده کنیم.  62 درصد از بیت کوین ها حداقل در 1 سال جا به جا نشده‌اند و تقریباً یک سوم در 3 سال یا بیشتر آدرسشان تغییر نکرده است. اگرچه بیت کوین بالاترین میزان هفتگی خود را از سال 2018 طی هفته گذشته مشاهده کرد اما به نظر می رسد بیشتر نهنگ ها عجله ای برای جدا شدن از دارایی های خود ندارند

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.