تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 29 مهر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 29 مهر


بیت کوین خط مقاومت الگوی کانال صعودی را به سمت بالا شکست در جایی که می توانست با فشار فروش خرس‌ها مواجه شود. قیمت بیت کوین طی روزهای گذشته یک روند صعودی را آغاز کرده بود و توانسته بود سطح مقاومت 11800 دلار را تست کند. اما با توجه به اخبار منفی روزهای گذشته با یک افت قیمتی مواجه شد و به سطح 11200 دلار رسید و بعد از آن به سمت بالا اصلاح قیمتی کرد و اکنون در زمان نوشتن این تحلیل قیمت بیت کوین 11727 دلار است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 29 مهر

الگوی کانال یک الگوی ادامه دهنده است و نشان دهنده‌ی یکپارچه شدن قیمت قبل از ادامه در جهت فعلی است در واقع یک توقف قیمت را نشان می‌دهد. قیمت طی یک روند صعودی یا نزولی وارد یک کانال افقی قیمت می‌شود که قیمت حداقل باید چهار نقطه‌ی تماس با کانال داشته باشد. این الگو در روندهای صعودی و نزولی دیده می‌شوند در روندهای صعودی زمانی که قیمت از کانال خارج می‌شود انتظار داریم به اندازه‌ی ارتفاع کانال صعود کند. در این الگو،  قیمت خط بالای کانال را می‌شکند که نشان دهنده‌ی قدرت و شتاب زیاد روند است. 

در تحلیل تکنیکال بیت کوین شیب به سمت بالا میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه (11201 دلار) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) بالای 67 نشان می دهد که گاوها برتری دارند و کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. اگر گاوها بتوانند از این برتری بهره ببرند و قیمت را به بالای کانال صعودی برسانند، حرکت صعودی می‌تواند شتاب بگیرد و به سرعت به سطح 12048 دلار برسد. شکست در این سطح ممکن است بالاترین سطح سالانه قیمت بیت کوین در 12460 دلار را به چالش بکشد.

با این وجود بعید است که خرس‌ها به این راحتی تسلیم شوند. آنها تلاش خواهند کرد تا این روند صعودی را در خط مقاومت الگوی کانال متوقف کنند. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد اما بالای 11500 دلار باقی بماند، قیمت بیت کوین می تواند به آرامی در داخل کانال افزایش یابد. اولین نشانه ضعف این روند صعودی شکست قیمت به زیر 11178 دلار خواهد بود و اگر خرس ها موفق شوند قیمت را به زیر خط حمایت کانال برسانند، برتری به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد.

بسیاری از تحلیل گران نگاه صعودی به قیمت بیت کوین دارند. مکس کایزر (Max Keiser) می‌گوید که قیمت بیت کوین از مرز ۲۸۰۰۰ دلار نیز عبور خواهد کرد. به عقیده او بیت کوین در این مسیر صعودی است و درنهایت، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال شش‌رقمی خواهد شد. به طور مشابه، داده های IntoTheBlock نشان از رشد موقتا پایین شبکه دارد که می تواند بر عملکرد بیت کوین در کوتاه مدت تاثیر گذار باشد.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.