تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 27 آبان


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 27 آبان


بیت کوین یک قدم تا بالاترین اوج تاریخی خود فاصله دارد. در حال حاضر بیت کوین برای یک رشد قوی در طولانی مدت حاضر است. در یک روند صعودی قوی، اصلاحات قیمت معمولاً بیش از سه روز طول نمی کشد که این را می توان در رالی قیمت بیت کوین مشاهده کرد که از اوایل ماه اکتبر آغاز شده است. بعد از اینکه قیمت بیت کوین برای رسیدن به بالای مقاومت 16500 دلار تلاش کرد، یک اصلاح نزولی قیمت آغاز شد و بیت کوین وارد یک دوره کوتاه مدت خرسی شد و به سطح حمایت 16200 دلار رسید. اما اکنون گاوها قیمت را به بالای مقاومت 16500 دلار رسانده و حرکت صعودی را از سر گرفتند. قیمت بیت کوین اکنون می تواند تا مقاومت قابل توجه بعدی با قیمت 17200 دلار صعود کند. در اینجا دوباره، ممکن است گاوها مجبور شوند بر فروش قوی خرس ها غلبه کنند زیرا به محض اینکه خریداران این مقاومت را از بین بردند، هیچ مانع عمده ای برای رسیدن به اوج تاریخی بیت کوین (یعنی 20000 دلار) وجود ندارد. در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین 16664 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین 27 آبان

نمودار روزانه بیت کوین

در تحلیل تکنیکال بیت کوین، هر دو میانگین متحرک نمایی و ساده صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه بیشینه خرید قرار دارد که نشان می دهد گاوها برتری دارند. هیچ شکل منفی در نمودار وجود ندارد که هشدار دهد که ممکن است در مقطع فعلی بالا باشد. هنوز هم، معامله گران باید مراقب باشند و با عجله تصمیم نگیرند. آنها می توانند میانگین متحرک نمایی 20 روزه (15032 دلار) را کاملاً زیر نظر بگیرند زیرا وقفه در زیر آن اولین نشانه ضعف این روند صعودی خواهد بود.

در حال حاضر، بیت کوین در راه است تا ششمین هفته متوالی را در یک ناحیه سبز به پایان برساند، که طولانی‌ترین روند صعودی از ماه مارس است. سهم بازار بیت کوین به 65 درصد افزایش یافت، در حالی که سرمایه آن از 300 میلیارد دلار فراتر رفت.

روبل روسیه علیرغم اینکه بیشترین ارز فیات با پشتوانه طلا را در بازار جهانی دارد، اکنون پایه پولی کمتری نسبت به بیت کوین دارد. با از دست دادن ارزش روبل در برابر دلار آمریكا و جهش بیت کوین تا مرز 16000 دلار ، ارزش یک بیت کوین در حال حاضر برابر با 1.2 میلیون روبل است. هدف بعدی بیت کوین در حمله به ارزهای اصلی ، مانند دلار کانادا است. با توجه به میزان روند صعودی فعلی آن، حرکتی بالاتر از 18000 دلار برای بیت کوین موجب سبقت از CAD می شود.

 

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی بیتکس 24 مراجعه کنید.