تحلیل تکنیکال بیت کوین، سه‌شنبه 22 مهر


تحلیل تکنیکال بیت کوین، سه‌شنبه 22 مهر


اگر روند صعودی حفظ شود می توانیم شاهد شکست قیمت جدیدی در سال 2020 باشیم.  اگر گاوها موفق شوند روند صعودی قیمت بیت کوین را حفظ کنند ممکن سقف‌های قیمتی جدیدی را از بیت کوین شاهد باشیم. بیت کوین در 10 اکتبر از 11482 دلارکاهش یافت اما گاوها قیمت را بالاتر از سطح حمایت 11178 دلار نگه داشتند که قدرت خریداران را نشان می‌دهد زیرا گاوها منتظر پولبک عمیق‌تری برای خرید نبودند.

هنگامی که قیمت یک خط مقاوت مهم را می‌شکند ممکن است کمی بالا برود و دوباره به سمت خط مقاومت بیاید در واقع در 60 درصد مواقع زمانی که یک قیمت یک خط حمایت و یا مقاومت مهم را می‌شکند مجددا تمایل به بازگشت به سمت حمایت و مقاومتی که شکسته شده دارد و آن را کمی لمس می‌کند و دوباره صعود کند که به این کاهش قیمت و لمس خط مقاومت پول بک می‌گویند که در واقع گاوها در اولین پولبک شروع به خرید کردند و اجازه کاهش قیمت را ندادند.

نمودار روزانه بیت کوین 22 مهر

گاوها قیمت را به بالای مقاومت 11500 دلار رسانده اند اگر قیمت بیت کوین این روند صعودی را حفظ کند افزایش قیمت تا 12050 دلار امکان‌پذیر است. در حال حاضر گاوها در حال دسته و پنجه نرم کردن با این سطح روانی چند ساله 11500 دلار هستند. در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین 11473 دلار است و با مقاومت 11500 دلار متوقف شده است. حرکت صعودی قیمت بیت کوین به بالای سطح 11000 دلار توانست امیدها را برای صعود بیشتر بالا ببرد گرچه هنوز هم دلایل زیادی برای روند صعودی بیت کوین وجود دارد و امکان رسیدن قیمت بیت کوین به سطوح بالاتر وجود دارد.  اندیکاتورهای مهم در تحلیل تکنیکال بیت کوین مانند اندیکاتور میانگین‌های متحرک یک کراس اوور صعودی را تکمیل کرده‌اند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) به بالای 67 رسیده است که نشان می‌دهد گاوها کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. اگر شتاب افزایش یابد و گاوها قیمت را به بالای 12050 دلار برسانند قیمت بیت کوین می تواند سطح 12460 دلار را دوباره لمس کند و شکست این سطح ممکن است روند صعودی را به سمت 14000 دلار ادامه دهد.

 برخلاف این فرض اگر قیمت بیت کوین از سطح فعلی ریزش کند و به زیر 11178 دلار سقوط کند می تواند نشانه قدرت خرس‌ها در سطوح بالاتر باشد و شکست به زیر میانگین‌های متحرک می‌تواند مزیت را  به سمت خرس‌ها تغییر دهد.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.