تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 15 مهر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 15 مهر


قیمت بیت کوین در هفته های گذشته توانست خودش را از کف قیمتی 10387 دلار بالا بکشد همچنین توانست مقاومت 10650 دلاری را بشکند و این امکان وجود دارد که در روزهای آینده مقاومت 10800 دلار و سپس 10900 دلار را بشکند. بنابراین باید منتظر آغاز روند جدید بیت‌کوین در روزهای آینده باشیم هرچند که با مقاومت سختی در 10900 دلار مواجه است اما در روزهای اخیر با توجه به روند روبه رشدی که از خود نشان داده است می‌تواند نشانه‌ی مثبتی برای روند‌ صعودی این ارز باشد.

نمودار روزانه تحلیل بیت کوین 15 مهر

با توجه به تحلیل‌ تکنیکال این ارز، در حال حاضر بیت‌کوین در داخل یک الگو مثلث متقارن (این الگو زمانی شکل می‌گیرد که بازار در حالت رنج باشد) معامله می‌شود که نشان می‌دهد گاوها و خرس‌ها در مورد روند بعدی قیمت در شک و شبه هستند و روند بعدی قیمت مشخص نیست اما سوال اصلی این است که این شکست موفقیت‌آمیز قیمت در چه زمانی اتفاق می‌افتد؟ و آیا این روند صعودی و یا نزولی است؟

با توجه به تحلیل روزهای گذشته شکسته‌شدن قیمت (بریک اوت) در فاصله زمانی بین نیمه تا سه چهارم فاصله قاعده مثلث تا رأس قابل اطمینان در نظر گرفته شده بود، اکنون قیمت بیت‌کوین تقریباً به سه چهارم فاصله قاعده مثلث تا راس رسیده است. در حالت ایده‌آل یک شکست قیمت بزرگ باید طی چند روز آینده اتفاق بیفتد  اما اگر این اتفاق نیفتد و قیمت به رأس برسد، الگوی مثلث نامعتبر خواهد شد. در حال حاضر گاوها و خرس‌ها سعی در تسلط بر این روند را دارند.

میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه (10693 دلار) و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی نشان می‌دهد که هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. در یک الگوی مثلث قیمت بین خط حمایت و خط مقاومت حرکت می‌کند و قیمت در حال استراحت است و بازار بلاتکلیف است. معمولا در این الگو قیمت بعد از یک استراحت به روند قبلی خود ادامه می‌دهد البته هیچ الزامی در آن نیست و ممکن است خلاف روند پیش برود. در 2 اکتبر پس از بازگشت قیمت از خط حمایت گاوها ممکن است تلاش کنند  قیمت را به بالای مثلث برسانند. در صورت موفقیت روند بیت کوین می‌تواند حرکت صعودی را با هدف 12460 دلار آغاز کند. اما اگر موفق نشوند و خرس‌ها قیمت را به زیر سطح حمایت فرو ببرند در این صورت یک ریزش به قیمت 9835 دلار امکان‌پذیر است. چند روز آینده بسیار حیاتی است زیرا قیمت بیت‌کوین می‌تواند یک روندی جدید را شروع کند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیت‌کوین به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.