تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 13 آبان


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، سه‌شنبه 13 آبان


بیت کوین از بالاترین قیمت ثبت شده امسال یک سقوط 6 درصدی داشت. بلاتکلیفی بازار سهام و انتخابات پیش رو در آمریکا می تواند در قیمت بیت کوین تاثیر گذار باشد، چون تریدرهای بزرگ قصد دارند قبل از رویدادهای مهم جهانی، دارایی خود را به یک دارایی باثبات تبدیل کنند. عدم موفقیت بیت کوین در صعود و پایداری بالاتر از مقاومت 13973 دلار در چند روز گذشته می تواند باعث جلب توجه برخی از معامله گران کوتاه مدت و جذب خرس های تهاجمی شود. با این حال، نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نمی دهند خرس ها بر بازار غالب شوند. دم بلند نمودارهای کندل استیک، خرید در سطوح پایین را نشان می دهد. در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت اتریوم 13444 دلار است. اگر بیت کوین صعود به سمت 14000 دلار را آغاز کند، سطح 13500 دلار اولین هدف گاوها خواهد بود.

نمودار روزانه تحلیل بیت کوین

نمودار روزانه قیمت بیت کوین

اگر قیمت بیت کوین از سطح فعلی صعود کند، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را از منطقه مقاومت 13973 دلار - 14101 دلار بالاتر ببرند. در صورت موفقیت روند صعودی می تواند از سر گرفته شود. در تحلیل تکنیکال بیت کوین اگرچه هر دو میانگین متحرک به سمت بالا شیب دار هستند اما واگرایی نزولی در شاخص قدرت نسبی نشان می دهد که این روند صعودی تضعیف شده است. وقفه ای در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (12819 دلار) اولین نشانه قدرت برای خرس ها خواهد بود. اگر خرس ها بتوانند از این قدرت استفاده کنند و قیمت بیت کوین را زیر 12460 دلار برسانند اصلاح عمیق تر به میانگین متحرک ساده 50 روزه (11567 دلار) امکان پذیر است.

بیت کوین حدود 6 درصد از اوج قیمتی اخیر خود یعنی 14100 دلار ریزش کرد، اما پنج دلیل وجو دارد که نشان می دهد بیت کوین در ابتدای افزایش قیمت قرار دارد.

- اگرچه بیت کوین در روزهای اخیر افت قیمت داشته است اما در بازه های هفتگی و ماهانه عملکرد خوبی داشته است.

- با توجه به افزایش قیمت بیت کوین در روزهای اخیر هنوز فعالیت Google Trends کم است که نشان می دهد، بیت کوین در مراحل اولیه بازار گاوی است.

- اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال نشان می دهد که رالی قیمت هنوز به اوج خود نرسیده است.

- میزان هش ریت بیت کوین هنوز به اوج خود نرسیده است.

- فعالیت هولدینگ هنوز قوی است.

 

منبع:  Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.