تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 8 دی


تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 8 دی


روند صعودی بیت کوین در نهایت قیمت پادشاه ارزها را به بالای 28000 دلار رساند. بیت کوین در 7 دسامبر (7 دی) به 28400 دلار رسید که بعد از رسیدن به این سطح افت قیمت محسوسی را تجربه کرد. بعد از رشد 15 درصدی، بیت کوین تنها در 24 ساعت با فشار فروش بسیار سنگینی در بالای 28000 دلار مواجه شد. این امر موجب شد تا بیت کوین در مدت زمان بسیار کوتاهی به کف قیمتی 26500 دلار نزول کند از این رو سرعت فعلی قیمت پایدار نیست. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 26973 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

فتیله بلند نمودارهای شمعی امروز رزرو سود در سطوح بالاتر را نشان می دهد. حتی اگر روند صعودی ادامه یابد، ممکن است قیمت بیت کوین مجدداً با فشار فروش نزدیک به سطح30000 دلار روبرو شود. اگر روند صعودی متوقف شود، معامله گران کوتاه مدت ممکن است به سمت خروج از پوزیشن های خود بشتابند و این می تواند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (22613 دلار) برگرداند. اگر این سطح حمایت حفظ شود، قیمت بیت کوین می تواند دوباره تلاش کند روند صعودی را از سر بگیرد. از طرفی شکست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند قیمت را به سطح حمایت مهم 20000 دلار برساند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین 8 دی

نمودار 4 ساعته بیت کوین

نمودار 4 ساعته شکل گیری الگوی شمعی دوجی را نشان می دهد که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است. اگرچه عدم قطعیت به سمت نزولی برطرف شد، اما دم بلند نمودارهای شمعی، خرید در سطوح پایین را نشان می دهد. این امرنشان دهنده این است که معامله گران با هر افت جزئی خرید می کنند. با این حال، اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالاتر از 28419 دلار برسانند، فروش ممکن است ادامه داشته باشد و این می تواند قیمت را تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه  با 25446 دلار پایین بیاورد. سطح بیشینه خرید در شاخص مقاومت نسبی RSI  نیز به تصحیح احتمالی  قیمت اشاره دارد. شکست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه  و سطح حمایت در 24302 دلار نشان می دهد که این روند صعودی تضعیف شده است.

تیموتی پترسون (Timothy Peterson) ، یکی از تحلیل‌گران بیت کوین، اعلام کرده است که زنگ‌ها برای بیت کوین ۳۰ هزار دلاری به صدا در آمده‌اند.

احتمالا در این مرحله بیت کوین این شانس را خواهد داشت که تجربه سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ خود را تکرار کند.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه کنید.