تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 6 بهمن


تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 6 بهمن


در حال بیت کوین با مقاومت 33775 دلاری در روند صعودی مواجه است. برگشت بیت کوین از میانگین متحرک ساده 50 روزه (28632 دلار) در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33775 دلار) با مقاومت مواجه است. عدم صعود به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه یک نشانه منفی است زیرا تغییر احتمالی احساسات حاکم بر بازار از خرید در افت قیمت به فروش در هر رالی را نشان می دهد.

نمودرا روزانه بیت کوین 6 بهمن

نمودار روزانه بیت کوین

میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش کرده و شاخص مقاومت نسبی (RSI) به زیر سطح 50 رسیده است که نشان دهنده این است که خرس ها در تلاشند تا دوباره به میدان بازگردند. الگوی شمعی روزانه 23 ژانویه (4 بهمن) و امروز بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها را نشان می دهد. اگر این عدم قطعیت به سمت روند نزولی برود، خرس ها سعی می کنند برتری خود را حفظ کنند و قیمت بیت کوین را به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برسانند. اگر موفق شوند، می تواند منجر به تصحیح عمیق تر در سطح 50 درصد اصلاحی فیبوناچی در 25897 دلار و سپس در سطح 61.8 درصد اصلاحی در قیمت 22106 دلار شود. برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، بیت کوین ممکن است به خط روند نزولی صعود کند  جایی که احتمالاً دوباره با مقاومت سختی روبرو خواهند شد. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان دهنده این است که خرس ها در رالی ها اقدام به فروش می کنند اما اگر گاوها قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، نشان می دهد که اصلاح ممکن است به پایان رسیده باشد. با نزدیک شدن به بالاتر از خط روند نزولی، امکان تست بالاترین قیمت در 41959 دلار افزایش می یابد. شکست بالای این مقاومت می تواند منجر به افزایش 50000 دلاری شود.

نمودار روزانه بیت کوین 6 بهمن

نمودار 4 ساعته بیت کوین

شیب نزولی میانگین های متحرک و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی RSI در ناحیه منفی نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. پرایس اکشن یک الگوی مثلث نزولی را نشان می دهد که با شکست کامل الگو، قیمت به زیر 30450 دلار می رسد. هدف این الگو18940  دلار است. بر خلاف این فرض، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک برسانند، قیمت بیت کوین می تواند به خط روند نزولی صعود کند. این سطح یک مقاومت حیاتی است که باید مراقب آن باشید زیرا شکست به بالای این سطح روند نزولی را بی اعتبار می کند

منبع: cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم خرید و فروش ارز دیجیتال

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال بیتکس 24 مراجعه بفرمایید.