تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 5 آبان


تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 5 آبان


بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال شماره یک در یک روند صعودی قرار دارد و قیمت طی چند روز گذشته بالاتر از سطح شکست 12460 دلار بوده است. افزایش میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه (11938 دلار) و قرار گرفتن شاخص مقاومت نسبی در ناحیه بیشینه خرید، نشان می دهد گاوها فرمانده بازار هستند. در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله قیمت بیت کوین 13093 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین 5 آبان

نمودار روزانه بیت کوین

 گاوها امروز قیمت را به بالای 13214 دلار رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند که نشان می دهد خرس ها هنوز تسلیم نشده‌اند و از سطح 13200 دلاری دفاع می‌کنند. اما همان طور که روند صعودی است، گاوها احتمالاً در افت قیمت تا سطح شکست 12460 دلار خرید می کنند. حتی اگر این سطح حمایت بشکند گاوها ممکن است دوباره وارد عمل شوند و در میانگین متحرک نمایی 20 روزه خرید کنند.  اگر قیمت بیت کوین از هر دو سطح به سمت بالا بازگردد گاوها یک بار دیگر سعی می کنند قیمت را به بالای 13214 دلار برسانند و حفظ کنند. در صورت موفقیت قیمت 14000 دلار می تواند هدف بعدی این روند صعودی باشد. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه برسانند این نظر مثبت نفی خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست فعلی یک دام خرسی بوده است.

نمودار 4 ساعته بیت کوین 5 آبان

نمودار 4 ساعته بیت کوین

در نمودار 4 ساعته خرس ها مانع روند صعودی شدند و به گاوها اجازه ندادند قیمت را بالاتر از 13214 دلار حفظ کنند. فروشندگان قیمت را به سطح حمایت در میانگین متحرک نمایی ((EMA 20 روزه در نمودار 4 ساعته کاهش دادند.  گاوها در حال حاضر در تلاش هستند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند اما در تحلیل تکنیکال واگرایی نزولی در شاخص مقاومت نسبی (RSI) نشان می دهد که روند صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد.  شکست در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند منجر به بازگشت به  سطح 12460 دلاری شود در حالی که افزایش قیمت از سطح فعلی می تواند روند صعودی را از سر بگیرد.

نمودار هفتگی بیت کوین

نمودار هفتگی بیت کوین

همانطور که نمودار هفتگی بیت کوین نشان می دهد، منطقه 11600-12000 دلار یک ناحیه مقاومت مهم برای شکست و ادامه هر گونه روند صعودی بود. این ناحیه مقاومت از آغاز بازار خرس در آغاز سال 2018 برای بیش از سی ماه پایدار بوده است و قیمت بیت کوین تا هفته گذشته نتوانسته بود از این منطقه مقاومت عبور کند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.