تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 26 آبان


تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 26 آبان


بیت کوین در حال تجربه یکی از پایدارترین و قدرتمندترین صعودهای تاریخی خود است. بیت کوین از تاریخ 8 اکتبر در زیر میانگین متحرک نمایی 10 هفته ای (15613 دلار) بسته نشده است که این نشان دهنده ی این امر است که روند صعودی بسیار قوی است و گاوها بدون اینکه منتظر اصلاح بیشتری باشند، در هر افت قیمت جزئی خرید می کنند. در واقع این قدرت هیچ نشانه ای از تزلزل ندارد و خریداران هر افت قیمتی را فورا جذب می کنند. قیمت بیت کوین در زمان نوشتن این مقاله 16105 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین 26 آبان

نموار روزانه بیت کوین

در تحلیل تکنیکال بیت کوین شیب هر دو میانگین متحرک نمایی و ساده صعودی است و شاخص مقاومت نسبی در ناحیه بیشینه خرید قرار دارد که می دانیم این عوامل برتری گاوها را نشان می دهند و همچنین نشان دهنده ی این است که خریداران بر بازار کنترل دارند. در حال حاضر خریداران در تلاشند قیمت را بالاتر از سطح حمایت 16000 دلاری حفظ کنند. در صورت موفقیت، قیمت بیت کوین می تواند روند صعودی خود را با هدف بعدی 17200 دلار از سر بگیرد. برعکس اگر گاوها موفق نشوند و بیت کوین به زیر میانگین متحرک نمایی 10 روزه ریزش کند، نشان دهنده رزرو سود توسط معامله گران در سطوح بالاتر است. یک سطح حمایت جزئی با قیمت 14800 دلاری نیز وجود دارد اما اگر این سطح نیز شکسته شود، اصلاح قیمت می تواند به 14000 دلار برسد.

 

نمودار 4 ساعته بیت کوین 26 آبان

اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 10 روزه در نمودار 4 ساعته مسطح شده و شاخص قدرت نسبی نزدیک به نقطه میانی است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. واگرایی نزولی در شاخص قدرت نسبی هشدار می دهد که این روند در حال تضعیف است. اگر خرس ها بتوانند قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50  روزه برسانند، ریزش قیمت به 14800 دلار و سپس به 14400 دلار امکان پذیر است. بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک ساده 50 روزه برگردد و به بالاتر از 16500 دلار برسد، مرحله بعدی روند صعودی می تواند آغاز شود.

تحلیل فاندامنتال نیز روند صعودی بیت کوین را نشان می دهد. تحلیلگران JP Morgan دیدگاه صعودی نسبت به روند بیت کوین دارند و می گویند که برخی از سرمایه گذاران هم اکنون به بیت کوین به عنوان جایگزین طلا نگاه می کنن و سرمایه گذاران زیادی در حال خرید بیت کوین هستند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.