تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 19 آبان


تحلیل تکنیکال بیت کوین، دوشنبه 19 آبان


بیت کوین در حال حاضر در یک روند صعودی قوی قرار دارد. هنگامی که احساسات حاکم بر بازار مثبت باشد، معامله گران کاهش سطح حمایت قوی را به عنوان یک فرصت خرید ارزیابی می کنند زیرا یک نقطه ورود کم خطر است. اصلاح قیمت در 7 نوامبر شاخص قدرت نسبی را از عمق ناحیه اشباع خرید به پایین کاهش داد که نشان دهنده این است که با نوسان قیمت سرمایه گذاران تمایل به فروش دارایی خود دارند. عبور شاخص قدرت نسبی از سطح 70 به سمت بالا به معنی انجام خریدهای افراطی در بازار می باشد که در نهایت این خریدها ممکن است هر لحظه به پایان رسیده و شاهد نزول قیمت باشیم. با این حال، شیب به سمت بالای میانگین های متحرک نشان می دهد که روند قیمت کمترین مقاومت در جهت صعودی را دارد. قیمت بیت کوین در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله 15402 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

 از آنجا که در چند روز گذشته قیمت بیت کوین به شدت افزایش یافته است ممکن است در چند روز آینده وارد فاز تثبیت قیمت شود. چنین حرکتی به بیت کوین کمک می کند تا پایه محکمی را برای حمله به سطح های بالاتر تشکیل دهد. از این رو احتمال ماندن بیت کوین بین 14000 تا 16000 دلار برای چند روز آینده زیاد است. وقفه ای بالاتر از 16000 دلار می تواند روند صعودی را با توقف بعدی در 17200 دلار از سر بگیرد در حالی که وقفه ای زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (13793 دلار) ممکن است برتری را به نفع خرس ها متمایل کند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

نمودار 4 ساعته بیت کوین

 تحلیل تکنیکال نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین نشان می دهد که تصحیح قیمت در 15956 دلار حمایت کمی بالاتر از میانگین متحرک 50 ساده در نمودار 4 ساعته را به همراه داشت. گاوها در حال حاضر در تلاشند تا حرکت صعودی را از سر بگیرند اما در خط روند نزولی به یک مقاومت برخورد کردند. اگر قیمت از خط روند نزولی کاهش یابد خرس ها دوباره سعی می کنند قیمت بیت کوین را به زیر سطح 14000 دلار برسانند. با این حال، گاوها احتمالاً وارد عمل می شوند و و مانع نزول قیمت می شوند. برعکس اگر گاوها موفق شوند و قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، تست سطح 15956 دلار امکان پذیر است. شکست این مقاومت می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش بیت کوین به صرافی ارز دیجیتال Bitex24 مراجعه کنید.