تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، دوشنبه 17 آذر


تحلیل تکنیکال بیت‌کوین، دوشنبه 17 آذر


طی چند روز گذشته خرس ها به شدت از ناحیه 19500 تا 20000 دلاری دفاع کردند اما آنها نتوانسته اند بیت کوین را به زیر اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه (18188 دلار) برسانند. این نشان می دهد که گاوها در هر افت قیمت جزئی خرید می کنند. بیت کوین در نزدیکی ناحیه مقاومت بالایی (19500 دلار) یک الگوی پرچم سه گوش مهم ایجاد کرده است. الگوهای پرچم و پرچم سه گوش از الگوهای قیمتی کوتاه مدت هستند که ادامه روند را تایید می کنند. این الگوها در اواسط یک روند ایجاد می شوند و نمودار، قبل از ادامه مسیر، بدین صورت تجدید قوا می کند. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مقاله 19264 دلار است.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین

در تحلیل تکنیکال بیت کوین، هر دو میانگین متحرک ساده و نمایی شیب صعودی دارند که نشان می دهد گاوها برتری دارند و مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا را دارد. اگر گاوها موفق شوند قیمت را بالاتر الگوی پرچم سه گوش بشکنند و حفظ کنند، مرحله بعدی روند صعودی ممکن است آغاز شود. اولین هدف قیمت در این روند صعود 21140 دلار و سپس 23043 دلار است. اما اگر خرس ها قیمت را به زیر الگوی پرچم سه گوش برسانند، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد. در این صورت، در میانگین متحرک نمایی 20 روزه یک حمایت جزئی وجود دارد و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت بیت کوین می تواند تا 17200 دلار سقوط کند. واگرایی منفی در RSI تنها نشانه روند نزولی است که نشان می دهد روند صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد. با این حال، تا زمانی که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نزول نکند، برتری به نفع خرس ها تغییر نخواهد کرد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

نمودار 4 ساعته بیت کوین

 اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه در نمودار 4 ساعته مسطح شده و شاخص قدرت نسبی به نقطه میانی فرو رفته است. این نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. گاوها در حال خرید در افت قیمت ها تا خط حمایت الگوی پرچم هستند در حالی که خرس ها در حال فروش در رالی قیمت تا خط مقاومت پرچم هستند. از آنجا که نه گاوها و نه خرس ها از مزیت آشکاری برخوردار نیستند، بهتر است قبل از در نظر گرفتن و بستن موقعیت جدید صبر کنید تا قیمت به بالا یا پایین الگوی پرچم شکسته شود.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.