تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 8 آبان


تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 8 آبان


اتریوم در حال حاضر با مقاومت 400 دلاری روبه رو است. اتریوم در 26 اکتبر به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (385 دلار) صعود کرد اما نتوانست سطوح بالاتر را در 27 اکتبر حفظ کند که سبب نزول قیمت اتریوم به زیر میانگین متحرک نمایی (EMA) 20 روزه شد. قیمت اتریوم در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله 391 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم اگر خرس ها قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه را حفظ کنند، احتمال ریزش قیمت به خط روند صعودی وجود دارد.شکست در زیر این سطح حمایت می تواند قیمت اتریوم را به حمایت بعدی با قیمت 333 دلار و سپس به 308 دلار برساند. با این حال اگر قیمت از سطح فعلی صعود کند و از منطقه مقاومت 400 تا 420 دلار افزایش یابد این یک مزیت برای گاوها خواهد بود و صعود قیمت به بالاتر از 420 دلار می تواند قیمت اتریوم را به 450 دلار سپس 488 دلار برساند.

هزینه تراکنش های بیت کوین طی سه روز تقریباً سه برابر شده است و از 352 دلار به 1020 دلار رسیده است. علی رغم این افزایش و سه برابر شدن هزینه ها در ماه گذشته برای استخراج کنندگان بیت کوین، استخراج کنندگان اتریوم هنوز هم هزینه های بیشتری دریافت می کنند. هزینه های اتریوم به دلیل استفاده پایدار از بیت کوین و انفجار بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) ساخته شده در شبکه اتریوم، به تازگی از هزینه های تراکنش های بیت کوین بیشتر شده است.

هزینه تراکنش بیت کوین و اتریوم

هزینه تراکنش های 24 ساعت گذشته اتریوم و بیت کوین

پس از اولین سبقت گرفتن اتریوم از بیت کوین در 6 ژوئن، درآمد کارمزد  اتریوم تا 22 اکتبر از بیت کوین فراتر رفت، با دو استثنا لحظه ای در پایان جولای و آغاز ماه اوت.  در حالی که بیت کوین هفته گذشته به طور لحظه ای تسلط کارمزد خود را پس گرفت ، هزینه های اتریوم از 25 اکتبر بیشتر شده است. از زمان نوشتن مقاله، هزینه های اتریوم طی 24 ساعت گذشته 1.74 میلیون دلار بود، در حالی که هزینه های تراکنش بیت کوین 1.54 میلیون بود. اما با پشتیبانی دیفای اتریوم در تابستان نسبت به بیت کوین عملکرد بهتری داشت. اما اخیراً که بیت کوین 1000 دلار افزایش یافته و از 12000 دلار به 13000 دلار رسید روند تغییر کرده است. به گفته یکی از معامله گران رمزنگاری، آلت کوین ضعف نسبت به بیت کوین را نشان می دهد و اینکه معامله گران رمزنگاری منتظر هستند اتریوم به بیت کوین برسد اما بسیار مشکل است.

منبع: Cointelegraph

برای خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی Bitex24 مراجعه کنید.