تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 30 بهمن


تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 30 بهمن


اتریوم توانست مقاوت 1850 دلاری را بشکند و به بالاترین قیمت خود در 1917 دلار رسید و همچنان چشم به صعود بیشتر دوخته است. اکنون قیمت بالاتر از 1850 دلار است و امکان اصلاح قیمت وجود دارد اما گاوها احتمالا نزدیک به سطوح 1880 دلار و 1850 دلار فعال خواهند ماند و هر افت جزئی قیمت را خریداری می کنند. در زمان نگارش این مقاله قیمت اتریوم 1886 دلار است.

نمودار ساعتی اتریوم 30 بهمن

نمودار ساعتی اتریوم

اتریوم در روزهای آینده

در حال حاضر هدف روند صعودی 2000 دلار است که می تواند به عنوان یک سطح مقاومت سخت عمل کند. شکست موفقیت آمیز به بالاتر از اوج اخیر یعنی 1917 دلار احتمالاً درها را برای صعود به سطح 1950 دلار باز می کند. مقاومت عمده بعدی برای گاوها 2000 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم 30بهمن 

نمودار روزانه اتریوم

در نمودار روزانه اتریوم یک کانال صعودی تشکیل شده که اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای کانال صعودی برسانند، حرکت می تواند شتاب بگیرد و هدف بعدی در این روند صعودی 2515 دلار است. اما اگر اتریوم نتواند صعود خود را به بالاتر از سطح 1920 دلار افزایش دهد، می تواند آغازگر یک تصحیح نزولی باشد.

 اولین حمایت عمده نزدیک به سطح 1880 دلار و سطح حمایت کلیدی بعدی نزدیک به سطح 1850 دلار است. حمایت اصلی در نزدیکی سطح 1800 دلار است. شکست نزولی زیر سطح حمایت 1800 دلاری ممکن است سبب ریزش قیمت به 1700 دلار شود و و اگر خرس ها قیمت اتریوم را به زیر خط حمایت کانال برسانند، نشان دهنده تغییر روند است.

کانال صعودی

یک کانال صعودی درواقع همان بازار صعودی است با این تفاوت که علاوه بر اینکه دره‌ها در یک راستای مشخص قرار دارند، قله‌ها نیز بر روی راستای مشخصی واقع‌اند که به موازات دره‌ها می‌باشد. در واقع اگر بعد از رسم یک خط روند صعودی، قله‌ها را نیز به هم وصل کنیم، می‌توانیم یک کانال قیمت تشکیل دهیم. بزرگترین مزیت کانال صعودی نسبت به خط روند صعودی این است که در کانال صعودی از جایگاه احتمالی تشکیل قله‌ها بطور تقریبی مطلع هستیم. با تشکیل این کانال معتقد هستیم که احتمالا قیمت بین این دو خط حمایت و مقاومت نوسان خواهد کرد.

اگر بخواهیم در یک کانال صعودی معامله کنیم، دو روش وجود دارد. روش اول بلند مدت، به محض اینکه یک کانال صعودی را کشف کردیم اقدام به خرید کنیم و سپس آنقدر منتظر ماند تا نهایتا کف کانال به سمت پایین شکسته شود. روش دوم روش کوتاه مدت، اقدام به نوسان‌گیری کنیم یعنی در کف کانال بخریم و در سقف کانال بفروشیم و این کار را مرتبا انجام دهیم. زمانی که قیمت از کانال صعودی به سمت پایین خارج شد باید بفروشید و از بازار خارج بشید.

سطح حمایت کلیدی: 1850 دلار

سطح مقاومت کلیدی: 1920 دلار

بیتکس 24 پلتفرم حرفه ای معاملات ارزهای دیجیتال