تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 27 آذر


تحلیل تکنیکال اتریوم، پنجشنبه 27 آذر


اتریوم و کل بازار امروز به لطف صعود قاطع بیت کوین صعود قابل توجهی را ثبت کردند. بیت کوین امروز توانست یک اوج قیمت جدید را ثبت کند و وارد کانال 22000 دلاری شود. اتریوم امروز روند صعودی داشته و به منطقه مقاومت بالای 622 دلار تا 635 دلار رسیده است. در واقع اتریوم  پس از تشکیل سطح حمایت، مقاومت اصلی 595 دلار و 600 دلار را شکست. از همه مهمتر، قیمت بیت کوین مانع 20 هزار دلاری را شکست که این  منجر به افزایش شدید قیمت اتریوم بالاتر از ناحیه مقاومت 620 دلار شد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از این مقاومت برسانند و حفظ کنند یک الگوی مثلث صعودی تکمیل می شود که هدف آن 763 دلار است. مثلث صعودی معمولا در روندهای صعودی رخ می‌دهد. قیمت در این الگو هر بار به یک خط مقاومت برخورد می‌کند یعنی قله‌ها همسطح هستند و هر دره از دره‌ی قبلی بالاتر قرار می‌گیرد. به تدریج خریداران قدرتمند می‌شوند و قیمت مثلث را به سمت بالا می‌شکند و به اندازه‌ی ارتفاع مثلث صعود کند. قیمت اتریوم در حال حاضر 638 دلار است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم

در تحلیل تکنیکال اتریوم ، شیب اندیکاتورهای میانگین های متحرک ساده و نمایی صعودی است و اندیکاتور شاخص مقاومت نسبی RSI بالای 61 نشان دهنده این است که مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا را دارد. بر خلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید یا نتواند بالاتر از این ناحیه مقاومت ادامه یابد، افت به اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه (572 دلار) امکان پذیر است اما بازگشت شدید قیمت از این سطح حمایت ممکن است روند صعودی را دست نخورده نگه دارد.

اما برعکس اگر خرس ها موفق شوند قیمت اتریوم را به زیر اندیکاتور میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند نشان دهنده این است که معامله گران در سطوح بالاتر سود را رزرو می کنند. چنین حرکتی می تواند قیمت اتریوم را برای چند روز محدود نگه دارد.

در حال حاضر در روند صعودی اتریوم سطوح 635 دلاری و 630 دلاری مناطق مهمی هستند و شکست نزولی زیر سطح 630 دلار ممکن است منجر به تست سطح حمایت 620 دلاری شود. سطح حمایت اصلی در روند صعودی در حال حاضر در نزدیکی سطح 600 دلار (منطقه شکست اخیر) در حال شکل گیری است. هر گونه افت قیمت بیشتر ممکن است در کوتاه مدت منجر به تست سطح 565 دلار شود.

منبع: Cointelegraph

بیتکس 24 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال

برای خرید اتریوم به صرافی آنلاین و 24 ساعته Bitex24 مراجعه کنید.